| CenusareasaDeBucuresti a întrebat:

Fetelor,am nevoie de ajutorul vostru, si daca ma gandesc putin cred ca si de al baietilor.Am intalnit un baiat dragut(nu dau mai multe detalii despre locul unde l.am vazut si cum ne.am cunoscut pentru ca cine stie cum ajunge sa vada intrebarea si isi da seama,iar apoi devine totul un dezastru major,chiar daca am pus un nume care sa sa nu ma repr pentru nu da de banuit)La inceput glumeam si ne intelegeam bine ca niste prieteni,iar eu am inceput sa.l plac si cred ca si el ma place, ori asta, ori e doar foarte de treaba si zambitor de fel..Adica dupa glumitele dintre noi au urmat priviri "pe ascuns", zambete si alt fel de glume, genul asta de chestii cam 2 saptamani, dupa care parca a uitat ca ne.am cunoscut..Acum abia mai vb doar ca niste prieteni si asta destul e rar..Ideea e ca nu stiu ce s.a intamplat,totul parea ok,iar apoi brusc a devenit ciudat. Deci,fetelor, ce credeti? Si as avea nevoie si de o idee a baietilor, poate ei inteleg ce.a gandit el si imi explica si mie.

Răspuns Câştigător
| Dugalle a răspuns:

Te-ai gandit sa comunici cu el? Da, da, stiu, vorbiti, asta inseamna ca voi comunicati dar ceea ce vreau sa zic e : l-ai intrebat ce s-a intamplat?

II spui cum era relatia voastra inainte si acum, faci o comparatie si apoi il intrebi ce s-a intamplat.

Stii, omul e fiinta comunicativa, ar trebui sa vorbesti, zic.

6 răspunsuri:
| CenusareasaDeBucuresti explică (pentru Dugalle):

Nu l.am intrebat ce s.a intamplat din mai multe motive. Unul dintre ele ar fi ca "relatia" noatra abia daca a fost una de prietenie si cand era pe cale sa devina mai mult s.a distantat, ceea ce m.a facut sa ma gandesc daca nu cumva motivul acestei raciri sa fie chiar faptul ca ne apropiam prea mult.Dar totusi si el a acceptat apropierea asta, adica nu m.a respins, ba chiar el a inceput, eu fiind foarte timida atunci cand se apropia mai mult de mine si ma privea in ochi faceam cumva si evitam contactul vizual, fara sa vreau.Il placeam si tocmai din cauza asta ma intimidam repede asa ca poate a luat asta ca pe un refuz,desi e putin probabil deoarece intotdeauna se amuza cand ma vedea asa timidia.
Dar ai dreptate, cand il voi vedea, voi incerca sa vorbesc cu el chiar daca stau destul destul de prost la capitolul asta. Povestea clasica cu timiditatea si fastaceala cand o fata e in preajma baiatului pe care il place, sper sa trec peste, cumva.
Astept raspunsuri in continuare, am nevoie de tot ajutorul posibillaughing

| CenusareasaDeBucuresti explică (pentru CenusareasaDeBucuresti):

Am pus din greseala " laughing " acolo, sincer chiar nu mi se pare amuzant, ba chiar putin jenant sa caut ajutor pe internet...

| Kaℓi a răspuns:

Nu vreau sa te simti foarte dezamagita, dar nu ti-ai pus problema ca el a testat terenul doar, in cele doua saptamani? Poate i-ai fost simpatica, ti-a cautat compania pentru a vedea daca esti ceea ce vrea el. Si poate ca nu esti, poate ca dupa ce te-a cunoscut mai bine si-a dat seama ca nu va potriviti.
Ori, poate are alte motive si e mai bine sa-l intrebi. Desi e cam ciudat sa iei la intrebari un om care nu a avut niciun angajament fata de tine.

| Adry05 a răspuns:

Ori s-a suparat pe tine din ceva ori pur si simplu a fost doar o chestie de moment pentru el si s-a plictisit. Nu da prea multa importanta, nu cred ca ai pentru ce sa lupti.
PS: Paranteza aia foarte lunga e total inutila.

| Dugalle a răspuns (pentru CenusareasaDeBucuresti):

Tu iti cauti pur si simplu chestii marunte sa le transformi in motive.

Vorbeste cu el, serios acum.

| Dugalle a răspuns (pentru CenusareasaDeBucuresti):

E o prostie sa faci asta mai ales pe TPU unde site-ul e mereu dominat de minori iar unii majori pur si simplu zic chestii proaste sau neinspirate intr-o maniera convingatoare doar ca sa faca ceva.

E ok din partea mea. P.S. Chiar ar trebui sa vorbesti cu el pentru ca in fond chiar nu ai nimic de pierdut. Just think about it.