| impresie a întrebat:

imi place de o fata. Povestea "noastra " a inceput prin 2008 ea avea 12 ani eu 15. Ei ii placea de unde prieten de-al meu dar el nu vroia pentru ca era combinata cu o verisoara de a ei. Si dupa cateva zile a inceput sa se ""dea "" la mine eu nu prea am bagat-o in seama pentru era prea mica. Anul trecut in vara am fost la munte cu cortul si a fost si ea. Prima seara a plouat si am stat impreuna vreo 2 ore ne-am tinut de mana. Dupa am intrat in cort si am stat impreuna am vorbit etc. A doua zi m-am imbatat si seara mi-a zis o chestie de genu ca m-a vazut pe cer. A treia zi a venit un baiat de prin zona respectiva si mi-a "furato" iar dupa nu a mai stat langa mine deloc. De 8 martie m-am dus la ea si ia-m dat un buchet de flori ma pupat pe obraz si iau dat lacrimile. Eu o plac foarte mult pentru ca e foarte spontana si nu e o fata sclifosita sau cu nasu pe sus. Nu stiu cum sa procedez pentru ca o iubesc foarte mult si nu vreau sa pierd sansa sa fiu cu ea pentru ca este o fata instarita si eu la fel nu e o "panarama". Pe 12 luna vitoare este ziua ei si pur si simplu nu stiu cum sa procedez cu ea. O sa ii duc un buchet de trandafiri pentru ca tin la ea dar nu stiu sa ii spun mai ales ca am 18 ani si ea 15 ma simt cat de cat si jenat ca e mai mica decat mine. Nu am patit cu nici o fata asa de obicei la celelalte fete ma comport normal nu imi pasa dar de ea imi pasa.

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Just go 4 it! Live with no regrets and remember: age is just a number...Succeshappy. Spontaneitatea e calea!

| SufletAcadelicit a răspuns:

Nu contează vârsta, man! Contează doar ce ai în minte şi în suflet. Atâta timp cât te face să te simţi bine în prezenţa ei, e tot ce contează. Baftă, Şi toate cele bune!

| impresie explică (pentru SufletAcadelicit):

Mersi