| marykidda a întrebat:

Buna imi place de un baiat si nu stiu cum sa fac ca sa-i spun adica l-am intalnit la nunta matusi mele si il am ca prieten pe facebook dar nu-mi iese din cap chiar il plac

Răspuns Câştigător
| AnneSiAtat a răspuns:

Bună! (:
ihihihi, se pare că pe fete le cam loveşte Cupidon toamna asta. (imaginează-ţi că şi eu sunt una dintre ele, Gizăs).
oh, te rog fato, dă-o-n colo de timiditate! nu-i spune chiar aşa din prima, dar nu aştepta nici un an pentru asta. împrieteneşte-te din ce în ce mai bine cu el, găseşte diferite subiecte pe care puteţi discuta lejer, fă-l să râdă, fă-l să se simtă bine în compania ta. dacă petreceţi timp împreună, vă veţi apropia din ce în ce mai mult. apoi va veni acel MOMENT MIRIFIC. va spune ori el, şi tu vei aproba, ori vei spune tu şi el va aproba. (depinde). nu sunt negativistă, sunt realistă. dacă va spune nu, gândeşte-te că nu este un capăt de drum. dar să nu mergem chiar aşa de departe acum. totul va fi ok, dacă tu vei şti cum să acţionezi şi când să acţionezi.
Ţine cont de sfatul meu, mi-e mi-a mers de N ori. happy
Baftă!

2 răspunsuri:
| marykidda explică (pentru AnneSiAtat):

Merci pentru sfat happy

| AnneSiAtat a răspuns (pentru marykidda):

Cu plăcere. :p