| BiancaIoanaNechifor45 a întrebat:

Buna, imi puteti spune va rog daca la un liceu tehnologic(economic) in clasa a 9. a la limba si literatura romana se studiaza doar gramatica, doar literatura, sau si gramatica si literatura(ca in gimnaziu) mercii mult♡

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"mercii mult♡"

pa-pa, gramatică

| BiancaIoanaNechifor45 explică (pentru sierra1):

Nu cred ca mureai daca raspundeai. Dar asa se da hate-ul, stiu si eu. Unde sesizezi tu greseli gramaticale? Daca te durea mana sa raspunzi nu ma incalzeste cu nimic ca dai hate. Textul e corect scris. Chiar is curioasa.

| Catrice a răspuns (pentru BiancaIoanaNechifor45):

Nu pricepi un lucru: ca ți-a răspuns la întrebare...
Materia de liceu nu include gramatica.

| sierra1 a răspuns (pentru BiancaIoanaNechifor45):

Pa-pa, gramatică - in sensul că NU mai faci așa ceva la școală!

de unde asta cu : " dai hate"?

| BiancaIoanaNechifor45 explică (pentru sierra1):

Credeam ca ai sesizat vreo greseala gramaticala in textrolling on the floor)

| sierra1 a răspuns (pentru BiancaIoanaNechifor45):

Happy?