| AlexysNykol a întrebat:

Imi zice cineva o melodie coreeana?

13 răspunsuri:
| Mann02 a răspuns:

Daybreak's bell - l'arc en ciel... cred ca o sa iti placa happy sa imi spui

| Mann02 a răspuns:

Sorry, ce am scris mai devreme era o trupa japoneza, dar daca vrei neaparat coreana cauta 2NE1... k-pop

| Adelinesmile a răspuns:

Trupa : Shinee
Melodii : Sherlock, Love like oxygen, Lucifer, Ring Ding Dong, etc.

| LollypopMe a răspuns:

Draguta, sa stii ca(scuze de cacofonie)Koreeana se scrie cu k si cu litere mari!

| AlexysNykol explică (pentru Mann02):

Imi place foarte mult melodia japoneza dar si trupa 2ne1 mai ales melodia "I'm the best" mersi pentru rasphappy

| AlexysNykol explică (pentru Adelinesmile):

I-am ask si chiar sunt buni, mersi pentru raspunshappy

| AlexysNykol explică (pentru LollypopMe):

Sa stii tu! ca in contextul meu coreeana se scrie cu litera mica pentru ca nu e nume propriu si se scrie cu ''c'' pentru. ca e in limba romana.tu fa cum vrei dar cu 'k' se scrie in engleza...si nu mai vorbi daca nu stiwinking

| LollypopMe a răspuns (pentru AlexysNykol):

Ba da stiu! Si, Koreea este un nume de tara.Documenteaza-te pe net!

| Ana-Maria_Andreea_1998 a răspuns (pentru LollypopMe):

Koreea?laughingcred ca vrei sa zici: Korea, documenteaza-te tu pe net dragule.

| LollypopMe a răspuns (pentru Ana-Maria_Andreea_1998):

Se scrie cu 2 de e si sunt fata, proasto! Incearca sa cauti pe wikipedia cum se scrie!winking

| Ana-Maria_Andreea_1998 a răspuns (pentru LollypopMe):

raised eyebrowscred ca..glumestilaughingCoreea sau Koreahappysi asa e bine, cauta tu pe wikipedia.

| RoselyRose a răspuns:

Ss501-Because I'm stupidbig grin cred ca o sa-ti placabig grin

| KoRoGirl a răspuns:

Sunt foarte multe trupe de K-pop asa ca iti dau doar cateva pe care le am acum in minte:Infinite, B.A.P, Exo, B2st,BtoB,2ne1,Sistar,Big Bang,Teen Top,Shinee,JYJ,JJ Project,MBLAQ, Girls Generation(SNSD), Wonder boyz, Block B, BTS...si multe altele. Poti cauta pe internet daca mai ai nevoie pentru ca sigur gasesti. Sper ca te-am ajutat big grin