| LastNight1324235436 a întrebat:

In urma rezultatelor de la capacitatea nationala am decis sa depun contestatie la limba romana. Am luat 7, dar eu si profa de romana in momentul in care am facut calculul ne-a dat minim 8. Poate sa imi scada nota contestatia? Am auzit ac nu poate sa imi creasca nota mai mult cu n punct, e adevarat?

33 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
şi eu am depus contestaţie la română. Modul de corectare a fost groaznic. Peste tot note mici.
Poate să scadă, dar foarte rar scade. Doar dacă scade cu 0, 50 se modifică nota, ceea ce nu cred.
Baftă! (:

| LastNight1324235436 explică (pentru MadRaven):

Merci mult, la fel si tie! Modul de corectare chiar a fost oribil.

| MadRaven a răspuns (pentru LastNight1324235436):

Un profesor scădea un punct pentru fiecare virgulă ratată. Până la urmă, ideea examenului e să vezi că elevul a învăţat ceva în 8 ani de şcoală şi ca se va descurca în viaţă, nu? straight face

| LastNight1324235436 explică (pentru MadRaven):

Asta ar fi scopul, dar cine stiethinking poate ei il interpreteaza altfel. Oricum si-au batut joc de noi oh go on

| MadRaven a răspuns (pentru LastNight1324235436):

Da, la română a fost bătaie de joc la corectare. Mie mi-a dispărut un punct întreb, habar nu am de unde straight face

| LastNight1324235436 explică (pentru MadRaven):

Mie chiar mai mult de un punct sad sunt multi in situatia asta. din ce judet esti?

| MadRaven a răspuns (pentru LastNight1324235436):

Iaşi. Tu? Sunt olimpici naţionali la română care au luat 9...

| LastNight1324235436 explică (pentru MadRaven):

Calarasi.In toata tara e la feloh go on bataie de jocc! Anul trecut a fost si examen usor, si media din 5-8 a contribuit cu 50% la media de admitere. Nu e corect...

| MadRaven a răspuns (pentru LastNight1324235436):

Da, deci ce logică: când examenul e 50% dăm uşor, când e 75% dăm şi greu, îi punem şi pe profesori să pună note rele laughing

| LastNight1324235436 explică (pentru MadRaven):

Pfff,chiar ca au o logicaa..GENIALI! laughing))))

| MadRaven a răspuns (pentru LastNight1324235436):

Ieri, când am văzut nota, am zis că fac contestaţie. M-am dus acasă după buletin. Tot drumul i-am spurcat pe profesori rolling on the floor) i-am blestemat de i-am rupt, le-am luat tot neamul la rând laughing))

| LastNight1324235436 explică (pentru MadRaven):

Daca aflu cine'i ala care mi-a corectat lucrarea ii dau foc!rolling on the floor)

| MadRaven a răspuns (pentru LastNight1324235436):

Nu, merită o moarte mult mai dureroasă laughing)
Îi dăm subiectele de la EN, şi îl punem sa le rezolve. Îi zicem că viaţa lui depinde de asta rolling on the floor APoi, indiferent cm le rezolvă, îi punem 4 laughing Şi începem tortura laughing

| LastNight1324235436 explică (pentru MadRaven):

Imi place cum gandestilaughing)))

| MadRaven a răspuns (pentru LastNight1324235436):

laughing)) M-am gândit deja la tortura asta laughing Nu m-am mulţumit doar să îi înjur, le-am pregătit şi moartea laughing) poate nici la contestaţii nu iau nota corectă ca ravagii fac când merg la următoarea olimpiadă de română laughing (acolo găseşti toţi profii din judeţ laughing )

| LastNight1324235436 explică (pentru MadRaven):

Hahahahahahahalaughing) In ziua cu olimpiada o sa fie pe pro tv : Masacru la Olimpiada de romana in judetele Calarasi si Iasi

| MadRaven a răspuns (pentru LastNight1324235436):

3happy laughing) Ce bine sună laughing mă mai uit şi la Dexter pentru inspiraţie laughing

| LastNight1324235436 explică (pentru MadRaven):

laughing))))) avem timp sa ne pregatim

| MadRaven a răspuns (pentru LastNight1324235436):

Să cumpărăm ustensilele.laughing)

| LastNight1324235436 explică (pentru MadRaven):

Cat ai luat la contestatie?

| MadRaven a răspuns (pentru LastNight1324235436):

Au venit notele? :O

| LastNight1324235436 explică (pentru MadRaven):

La mine da, de la 10. Mi-au mai crescut cu 70 de sutimi oh go on laughing))

| MadRaven a răspuns (pentru LastNight1324235436):

Şi mie mi-a crescut, dar a rămas la fel nota laughing M-a sunat directoarea

| MadRaven a răspuns (pentru LastNight1324235436):

Da pe bune acum...mesajul "corect" cica era ca ala se temea de moarte. Unde dai si unde crapa. Ala era bucuros ca vine anul nou si astia zis ca se temea de moarte...Doamnee laughing)

| LastNight1324235436 explică (pentru MadRaven):

Serios? Ala se temea de moarte? laughing))) Bai, pe bune? Unde scrie asta? laughing))))))))) Cum **** se teme de moarte daca el vorbeste de Anu' Nou? x_X Doamnnneeeee, ce oameni prosti. Eu am zis ca reprezinta o rugaminte si in acelasi timp un omagiu adresat Anului Nou

| MadRaven a răspuns (pentru LastNight1324235436):

Am zis. Merita ucisi cu sange rece. Cum naiba ii era frica aluia de moarte daca el zicea ca vrea sa aiba noroc in anul care vine etc. Omul se bucura ca vine Anul Nou. Dar noo, hai sa ne batem joc de copii ia si sa zicem ca ii era frica de moarte. Asta e faza cu simbolismul, e foarte interlretabil. Nu mai zic ca simbolismul se face in a11a, deci nu stiu ce cauta o astfel de poezie la a8a.

| LastNight1324235436 explică (pentru MadRaven):

Punem in aplicare planul pentru olimpiada, ok? :* laughing)

| MadRaven a răspuns (pentru LastNight1324235436):

Da, asa facem laughing Ne bedem a doua zi la ProTV laughing Sa vada ei ce inseamna frica de moarte laughing)

| LastNight1324235436 explică (pentru MadRaven):

laughing))))))))))))))))))))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cu cat iti poate creste sau scadea nota, dar se poate. Daca tu crezi ca meritai mai mult fa contestatie.
Oricum, daca nu ma insel, trebuie ca diferenta sa fie de vreo 50 de sutimi (plus/minus) ca sa fie luata in considerare.

| LastNight1324235436 explică:

Ca* un* ma scuzati, am tastatura stricata

| EU19 a răspuns:

Media trebuie sa fie cu cel putin un punct mai mare ca sa fie modificata! dar poate fi si cu 2 pcte si poti lua 9.
In acelasi timp daca aia la corectura obtin cu 0. 5pct mai putin o sa-ti treaca nota mai mica.