| sunt a întrebat:

La anul' trec in clasa a noua si nu stiu inca la ce profil sa ma duc. Ce profil ar trebui sa urmez pentru a iesi doctor sau ceva ce castiga bine... promit fundita

Răspuns Câştigător
| wwwAnonimawww a răspuns:

De ce nu incerci la Biologie / Chimie. happy La acest profil is eu.si iti spun. k ii foarte ok love struck.Chiar mai departe Vreau sa fac Facultatea de Imagistica si Radiologie., fiindca stiu ca nu o s-o fac aiureahappy:X. Incearca acest profil. daca bineinteles iti place biologia. si chimia cat de cat...batting eyelashes

4 răspunsuri:
| alina58 a răspuns:

Ca sa devii doctor, si sa nu iti fie greu la facultate ai putea sa urmezi stintele naturii. E destul de ok ca pui problema pentru o meserie unde se castiga bine, dar trebuie sa te gandesti la ceva ce iti place, daca nu iti pot garanta ca nu vei fi multumita de tine. E ca si cum tu ai pofta sa mananci ciocolata si eu vin si iti dau mar, iti simti stomacul plin, dar pofta de ciocolata tot ramane!

| k1gLuci a răspuns:

Pai la fel,eu ma indrept spre stomatologiehappy
Pentru a te face doctor ar cam trebui sa le ai bine cu chimia, engleza si biologia, dar alina58 are dreptate ar cam trebui sa te indrepti spre ceva ce iti place acum nu neaparat sa te faci chiar ce iti doresti tu cel mai mult si sa castigi 10 lei pe luna.
Orienteazate spre ceea ce iti place, dar daca tu iti doresti sa te faci doctor asta sa te faci.A si pe langa ca trebuie sa le ai bine cu mateerile de mai sus trebuie sa ai si o memorie buna.Bafta in viitor!

| Rockart a răspuns:

Bună! Pentru facultatea de medicină merge orice profil realist.

| sunt explică (pentru wwwAnonimawww):

Mda, si eu tot asa m-am gandit.pentru ca imi place mult biologia, mai ales chimia si cred ca este ok sa incerc acest profi! MUltumesc de sfat!