| FaraNume2014 a întrebat:

M-am apucat de fumat si as vrea sa stiu care sunt cele mai bune tigari pentru "incepatori", adica mai slabe sa zic asa.

26 răspunsuri:
| doriiy a răspuns:

One / vogue / kiss

| MarisBogdan a răspuns:

Kent1 is slabe si bune pentru incepatori

| etto21 a răspuns:

Eu zic sa nu mai fumezi deloc am fost si eu ca tine uram tigarile si prima oara cand am fumat mi s-a parut frumos interesant o joaca dar acum regret am 3 ani de fumat si o regret din toata inima lasa-te cel mai bun sfat bea mult lapte si mananca dulciuri nu stiu ce sfat ti-as mai putea da nu sunt un expert sper ca te-am ajutat cu ceva

| AliceHappyGirl a răspuns:

Kent 1.

| DoodleEver2 a răspuns:

Kent 1 sau Vogue :X

| FucktheSystem a răspuns:

Kent sunt de țărani, Vogue și Kiss de pițipoance, toate variantele de mai sus mie mi se par nasoale. Mie una îmi plac Camel alb și Philip Morris argintiu ( nu sunt sigură dacă albastru e mai slab ca argintiu sau invers dar poți să întrebi la magazin).

| Dumnezău a răspuns:

Kent or fi slabe,dar iti vine lehamite de ele repede,daca vrei ceva bun,baga Dunhill(negru e cel mai bun,dupa mine) sau Marlboro; Dunhill nu sunt asa slabe,dar sunt foarte bune,mai sunt tigari, pe langa Kent, Pall Mall, sau alte labareli. Poti sa incerci si tigari mentolate, desi eu le categorisesc drept "pizidsme".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai fine țigări, și la propriu și la figurat, sunt Dunhill. Dacă vrei ceva ultra-light poți încerca Dunhill alb, da-s bani aruncați degeaba - dublu degeaba, având în vedere că, oricum, banii dați pe țigări sunt bani arși cu bună știință. Dacă vrei să și simți că fumezi, ia-ți Dunhill albastru. Cele negre și roșii sunt cele mai tari (Dunhill roșu sunt, probabil, cele mai tari țigări pe care am avut ocazia să le fumez).

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu fumam Lucky Strike laughing Si cand nu gaseam, ceream Marlboro rosu scurt sau Camel Gold.
Nu puteam sa suport tigarile care nu aveau filtrul galben laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru IMC90):

Acum ești numai pe d-alea verzi? Și eu am cam lăsat tutunul, dar îmi mai cumpăr la ocazii speciale. Dar n-am fost niciodată fumătorul pasionat, nu se lipesc viciile de mine... Am fumat de la 16, dar nu m-am putut numi niciodată dependent, mor când îi văd pe ăia care după 2 luni de fumăceală se vaită că nu se mai pot lăsa, florcăieli. Erau zile, chiar săptămâni când nu puneam țigări în gură, nici nu le suportam, și zile când fumam 1 pachet jumate, două. Am avut o perioadă când îmi cumpăram de fiecare dată ceva ce n-am mai încercat, testam piața. Cele mai bune, după gusturile mele, sunt DH negru, Pall Mall și Rothmans. Mi-am luat Malboro roșu scurt săptămâna trecută, drace, ce-au făcut din ele? Mi-au ajuns 5 zile, le fumam în scârbă.

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

De cand au bagat asta cu initiativa pompierilor lu peste prajit nu mai are rost sa fumezi, sunt niste gunoaie toate sad
Eu m-am lasat de revelion, de atunci n-am mai fumat tigari (decat la ocazii speciale). In ultimele saptamani, am lasat-o mai moale si cu verdele, deja eram pe alta lume laughing
Alcoolul a revenit la putere in cazul meu rolling on the floor
Am fumat ani buni. Concluzia e ca nu merita. Foarte multi bani aruncati aiurea pe nimic, practic e ca si cum i-ai rupe bucati bucati laughing

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

P.S: Rothmans erau ok, dar cam tari. Si mai intrau si una dupa alta
la Lucky, o tigara ''ma tinea'' ore in sir big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru IMC90):

Dar tu-ți dai seama cât de proști suntem ca specie? Inhalăm fum. Frunze pisate, înfășurate într-o foaie fină de hârtie. Le dăm foc și tragem în piept. Și plătim gras pentru asta. Și singurul efect care se simte e gustul grețos din gură pe care-l simți dimineața și, eventual, tusea. De gaura din buget am zis deja. Fi-ne-ar specia de râs să ne fie...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru IMC90):

Lucky erau hardcore, nu mai știu acum. Nu la modul că erau tari (deși erau), dar aveau gustul ăla brut și fumul ăla care te zgâria pe gât. Prin comparație, DH negru sunt și mai tari, dar tot nu ai senzația că te râcâie cineva cu pânza de bomfaier pe gâtlej când tragi. D-aia un Lucky te ținea ore.laughing

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand aprindeam un Lucky, parca lua foc padurea, asa iesea fumu laughing De 2-3 ori mai mult fata de restul'

| FucktheSystem a răspuns (pentru Dumnezău):

Dunhill alb pe lângă că e extrem de bun e și slab, adică parcă fumezi aer...dar tot sunt bune.

| FaraNume2014 explică (pentru FucktheSystem):

Dar cele Slim? ce parere aveti?

| FucktheSystem a răspuns (pentru FaraNume2014):

Nu le suport. În primul rând nu simți că fumezi. La țigările normale slabe simți că fumezi, scoți fum calumea dar la slimuri... zici că ai un pai în gură căruia i-ai dat foc la un capăt.

| AlexyLuvvU a răspuns:

Hmm...as zice Kent nanotek silver thinking

| BlackWolfDan a răspuns:

Kent 1 sau Virginia nu stiu ceva slim sau slab

| Lingurar_Alin_1983 a răspuns:

Cele mai slabe daca vrei jing linglaughing) 50 de bani bucata un pachet are 20 de tigari deci un pachet jing ling ii 10 lei dar cele mai bune sunt dunhill albastru lung, davidoff si pall mall negru

| Issa001yss a răspuns:

Cred ca pall mall mentolate sau kent 1. E bine ca prima oara sa fumezi ceva slab

| cezcez a răspuns:

Pall mall rosu lung 1, 0 mg nicotina

| Thompson_Sonia_2002 a răspuns:

Dar cel albastru cum e?

| Thompson_Sonia_2002 a răspuns (pentru Lingurar_Alin_1983):

Dunhill albastru e tare?

| Florin_Silvia_1997 a răspuns:

Pall Mall verde? sau orice alte tigari slim?