| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Lorena si sunt roscata.La scoala este un baiat de varsta mea tot roscathappysi suntem cam singurii roscati din clasele 5-8 si el este asa mai mult un tip dur pe din afara, cred, si din intamplare este verisorul uneia dintre cele mai bune prietene ale mele dar ei nu se inteleg prea bine, si nu stiu cum dar m-am cam indragostit de el.Se poate sa ma placa si el pentru ca, cand e singur se uita la mine pe furis si intoarce capul cand ma uit la el si il prind deseori cum se holbeaza la mine(se uita frumos)si se inroseste dese ori cand trec pe langa el(si eu). Insa cand e cu prietenii isi bate joc de mine.Pana la urma ii place de mine?

4 răspunsuri:
| Rau1Alberto a răspuns:

Nu exista " M-am indragostit de el " asa dintr-o privire.
Este o diferenta mare intre " a placea pe cineva" si " a iubi".
Nu conteaza cai roscat,brunet,blod.din moment ce doua persoane se iubesc nu mai conteaza de ce natie esti sau etnie.
Cel mai normal este ca un baiat sai ceara prietenia fetei, insa nu exaspera.
Date bine pe langa el,numa sa " nu fi in vant dupa el".
Baieti se uita dupa tot felul de fete,ori cat de mari/ori cat de mici.
Cine stie,poate este " in vant dupa tine" sau ti se pare doar tie, acum ca iti place de el. Daca tot asa de nerabdatoare esti, eu te sfatuiesc sa te bagi in seama cu el iar atunci vei vedea cu adevarat daca este " o scanteie" intre voi ori este doar un " Sall/Pa" big grin
Succes!

| loryi98 a răspuns (pentru Rau1Alberto):

Cam care ar fi semnele ca ma place?

| Rau1Alberto a răspuns (pentru loryi98):

Sunt multe si asta depinde de fiecare.toti suntem diferiti in felul nostru.
Poate ar fi: Bagatul mult in seama, Sa te invite undeva, cand vorbesti cu el sa se uite profun in ochii tai si sa zambeasca tot timpu.Si ca "Barbat" ori cat de "dur" ar fi, ori ce barbat face primul pas in cererea prieteniei.

| Adrain121 a răspuns:

Da ii place de tine dar nu vrea sa recunoasca si ca sa se dea mare in fata prietenilor face misto de tine si nu-s cum vine dar cica cand 2 oameni se urasc (probabil ai vazut si in fime) in final se indragosteste de tine dar daca ciar il placi spune-i si asteapta sa recunoasca si el ca te place (aa si vezi sa fie singur cand ii spui) sper ca te-am ajutat si veti fi fericiti big grin