| Lauraaa16 a întrebat:

Mi-a intarziat menstruatia o saptamana si am mici greturi. mentionez ca am avut contact sexual.dar cu grija ..nu vreau sa ma gandesc ca as putea fi insarcinata. Ideea e ca am simptomele de dinaintea menstruatiei... Va rog dati-mi un sfat ...stau in stres continuu.

Răspuns Câştigător
| BloodyDress a răspuns:

Ideea e ca poate sa-ti intarzie daca ai fost racita sau daca ai luat ceva medicamente, poate fi chiar de la unele alimente, nu trebuie sa fi ingrijorata(o spun din experienta) Probabil esti atat de speriata incat crezi ca ai greturi. oarecum intervine paranoia aici, dar te asigur ca aceste simptome-greturile- intervin doar daca esti insarcinata in a 3-a luna.

4 răspunsuri:
| irina3803 a răspuns:

Nu trebuie sa te stresezi. Daca te-ai protejat in timpul actului sexual nu ai nimic.
Mie imi intarzie si cate 2-3 luni si nu am nici o grija.
Daca zici ca ai simptomele dinaitea menstruatiei probabil o sa-ti vina in curand big grin
Stay cool

| NCL a răspuns:

Nu mai fi stresata fa.ti un mic test de sarcina. intarzierea menstruatiei poate fi cauza si datorita stresului! daca stii ca nu poti si insarcinata stai linistita! iar daca mai intarzie 3 4 zile totusi fa un test:*

| Lauraaa16 explică (pentru NCL):

Ideea e ca am facut-o neprotejat.dar am avut grija ..de asta sunt in stres continuu...si ma simt si rau din cauza asta...am dureri de cap intense si ma simt slabita..nu stiu ce sa fac ..am 17 ani nu de altceva.

| Lauraaa16 explică (pentru Lauraaa16):

Fetelee! Mi-a venit! Doamne ce fericita sunt! Multumesc pentru sfaturi!:******