| BarizNicoletaDenisa a întrebat:

Buna, mi-am facut si eu relatie acum o luna si totul merge bine, nu avem certuri sau gelozii, problema e ca ma simt super aiurea, la inceputul relatiei ne spuneam ca la o luna ne luam cadouri reciproc, a trecut luna si nu am primit nici o atentie, eu i-am luat un portofel de vre o 100de lei ca oricum trebuia sa si ia, cand am facut o luna nici nu ne-am intalnit ca de obicei ne vedem in fiecare zi, nu ne-am vazut ca stiam ca nu mi-a luat nimic si că imi va fi urat sa ii dau ce i-am luat si sa nu primesc nimic. Vreau si eu ceva din partea lui, ii ofer destule insa nu primesc nimic????nu stiu ce sa fac si ma simt oribil

2 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Sa ii spui. Sa il intrebi.

Dar mai intai gandeste-te ce iti doresti de la el.
Vrei sa iti spuna (ce sa-ti spuna)
Vrei sa-ti arate (prin gesturi etc)
Vrei sa faca (ce sa faca)
Vrei sa nu faca (ce nu-ti place)
Vrei sa nu spuna (?)
Gandeste-te si apoi stati de vorba, calm, la un pahar de vin, aprinzi un betisor parfumat pentru atmosfera.

Asa te lamuresti in ce fel de relatie esti.

| Violleta2022 a răspuns:

Relatie materialista?
De ce sa asteptati cadouri unul de la celalat?
Intreaba-l!