| Noah1996 a întrebat:

Buna!
Numele meu este Noah si am 20 de ani si am nevoie disperata de niste sfaturi...
Deci eu sunt intr-o relatie cu o fata de 16 ani de aproximativ 4 luni,nu am iubit pe nimeni asa de mult cum o iubesc pe ea,totul intre noi este lapte si miere (cu exceptia faptului ca mama ei se cam leaga de mine ca am un amarat de tatuaj),petrecem foarte mult timp impreuna si mereu facem tot posibilul sa fim unul in comapania celuilalt,mai mereu când am timp merg la ea la liceu si stau cu ea,dar problema este un putoi de coleg al iei,pur si simplu ma dispera face tot posibilul sa ma provoace adica daca vede ca ne sarutam ii spune ca ar vrea sa il sarute si pe el,ii spune ca ar fu... cu mine de fata,singurul motiv pentru care nu il bat este ca m-a rugat prietena mea ca mi-a zis ca parintii i-au murit de mic si ca acum il cresc bunicii,plus ca ii un amarat ca abia ii ajunge iei pana la buric,am vorbit frumos cu el si i-am zis sa o lase in pace dar pur si simplu nu intelege,prietena mea mi-a zis ca daca o iubesc sa il las in pace si sa nu imi pun mintea cu el,dar nu mai suport stiu de la o amica a prietenei mele ca la scoala nu o lasa in pace si o tot pipaie,deci pur si simplu nu mai pot simt ca innebunesc când stiu ca o atinge,prietena mea este o fata prea buna si ii e mila de el, dar pana la urma trebuie sa se gandeasca si la mine, chiar nu stiu ce sa fac...
As ramane recunoscator daca as primii niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Horusss a răspuns:

Hmmm...
Este o situatie delicata, dar eu zic ca ar trebui sa fi mandru ca ai asa o prietena, in legatura cu respectivul baiat te sfatuiesc sa vorbesti cu bunicii lui sau cu diriginta de la scoala, daca tot nu se rezolva singura varianta pe care o vad este ca prietena ta se se transfere la un alt liceu, violenta nu este solutia gandeste-te ca se poate sa faci ceva ce apoi o sa regreti toata viata si chiar nu merita sa risti sa iti strici viitorul pentru asta.

Bafta si sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| AndCat26 a răspuns:

Tu la 20 de ani te pui in mintea unui copil de 16? happy Ai putea sa.l iei frumos de urechi fara sa mai asculti ce zice prietena, si o sa il potolesti. Nu sa dai in el, pur si simplu sa.l sperii putin. Trebuie sa arati ca ai mai multa minte decat el.

| Noah1996 explică (pentru AndCat26):

Daca imi puneam mintea cu el pana acum il lipeam de perete, dar te rog sa ma crezi ca nu mai suport, o iubesc mult pe prietena mea si nu vreau sa o supar, dar copilu asta ii culmea nesimtiri, am vorbit de N ori frumos cu el si tot nu se calmeaza ii pur si simplu batut in cap.