| cunoscmultehh a întrebat:

Bună, ajutor, am cazierul pătat de la vârsta de 17 ani și acum sunt viitoare studentă! Cazierul este pătat ca fiind complice la un furt mic de acum 9-10 luni happy bazaconii biscuiți, chipsuri dar da! Vreau să mă angajez și aș vrea să știu în ce domeniii pot/ nu pot ca având cazierul pătat cu dosar penal

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te poti angaja oriunde unde nu se lucreaza cu bani sau cu raspudnere mare, fiindca ti se va cere cazierul si vor vedea ca ai fost implicata in furtisaguri.

| Justanairhead21 a răspuns:

Well, tu poti incerca oriunde, doar ca sa fii onesta si sa spui de "problema ta". Orice firma serioasa care te angajeaza cu contract, iti cere cazierul. happy De asta recomand, sa spui la interviu de aceasta parte. Apoi daca te tii de treaba si fara alte tampenii, cazierul se sterge in 5 ani si se va pune pe seama varstei. Succes.

| cunoscmultehh explică (pentru Violleta2022):

Cum adică unde nu se lucrează cu bani? păi evident ca lucrezi pentru bani

| cunoscmultehh explică (pentru Justanairhead21):

Mulțumesc mult! sper să fie de bine dar întrebarea mea era dacă știe cineva unde nu mi se cere cazierul ca știu ca s multe locuri unde e doar interviul și atât? dar oricum mulțumesc de ajutor și voi încerca la mai multe in caz ca nu primesc un răspuns