| meandyou199 a întrebat:

Sa presupunem, ca o fata merge la o intalnire cu un baiat (prima intalnire ) artrbui sa ii ia o mica atentie, un cadou micut ceva? sau nu?

9 răspunsuri:
| Micutzaaa a răspuns:

Nu stiu cum cred altii, dar dupa parerea mea e prea devreme pentru un cadou la prima intilnire, la a doua poate da, dar la prima nu.Mai intii trebuie de facut cunostinta, apoi de petrecut pina acasa si se poate de dat un pup, dar pentru cadouri e devreme...
Parerea meaa...

| Patrick0Star a răspuns:

Depinde.
daca se cunosc si se plac reciproc si fiecare stie asta...da, e ok
dar cevca gen o floare, un suc... la capitolul flori. mie mi se pare mai frumos sa iei una de pa marginea drumului cand esti cu ea, adica poti sa rupi o ramurica de liliac.

| sweetstyles69 a răspuns:

Daca esti baiat, da(asa s-ar cuveni). Daca esti fata, nu. Un buchet de flori, sau altceva.
Succes! Funda!

| meandyou199 explică (pentru sweetstyles69):

Hmm, si daca fata i-ar lua lui ceva, (gen un Cd cu muzica care ii place, sa zicem ) oare cum ar reactiona?

| sweetstyles69 a răspuns (pentru meandyou199):

Pai, cred ca i s-ar pare un gest frumos din partea ta, dar(cred) ca s-ar simti aiurea ca tu i-ai luat ceva si el nu tie. Dar ar fi un gest foarte frumos, prin care iti poti arata dragoste fata de dl.laughing

| meandyou199 explică (pentru sweetstyles69):

Hmm. stiu ca pare aiurea ce am zis, dar chiar eram curioasa. mersii oricum

| τττ a răspuns:

Bună!
Da, o cutie de bomboane sau un buchet de flori! Băiatul v-a crește în ochii fetei.
Pa, pa.