| stefania1997 a întrebat:

Saptamana viitoare dau examenele de capacitate.Saptamana aceasta vreau sa tin post pentru a ma impartasi. Mama imi spune ca trebuie sa mananc bine pentru examene. Ma va afecta cu ceva daca tin post?

5 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Depinde. eu cand am tinut post mai mult am stat nemacata pentru ca mancarurile de post nu-mi plac.
deci decat sa stai nemancata mai bine te concentrezi pe examene si te spovedesti, impartasesti dupa aceea tongue.

| stefania1997 explică:

Nu tin post pentru examen. Tin post pentru a ma impartasii de Sfintii Apostoli Petru si Pavel.

| theStraightEdgeSavior a răspuns:

Eu sunt ateu de pe la 12 ani si nu am tinut niciodata post nu m-am impartasit/spovedit de fapt am vreo 11 ani de la ultima intrare in biserica, la varsta ta energia si proteinele ti le ei numai din macarea care nu e de post, daca vei tine post iti va scadea energie si te vei simti obosita insa daca esti asa credincioasa si ti mortis sa te impartasesti n-ai decat, acum depinde si de organism
PS:credinta nu te ajuta sa faci nimic trebuie doar sa ai incredere in tine

| Codolan_Razvy_1991 a răspuns:

Nu tine post de afecteaza! Mananca ciocolata inainte sa te apuci de invatat te ajuta sa retii mai repedewinking

| viktorr1999 a răspuns:

Pointless...trebuie sa fi perfect odihnita si plina de vitamine... postul e fara sens la chestii de astea. Daca nu ai invatat nimic postul nu-ti mareste nota.Si daca ai invatat nu-ti scade nota daca nu ti post.