| Chocolacious a întrebat:

Bună seara. Eu am un Samsung Galaxy Ace Plus. Am Android 2.3.5, mi-am pus aplicaţia facebook, şi am net pe mobil. Sunt pe Vodafone... E adevărat că pot intra pe facebook neliminat? ( adică fară să îmi consume nici un mb? ) că acolo la Watch Dog unde scrie câţi mb mai ai, îmi tot măreşte numărul de mb când intru.
Aştept răspuns... Şi dau fundă! kiss
Mulţumesc anticipat!

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cand intri pe facebook de pe telefon iti consuma din MB. Fara internet nu te poti loga pe facebook. Orice miscare pe care o faci in Browser, Facebook, Youtube.YM sau alte programe iti consumi din traficul care il ai pentru internet.

| DimLight a răspuns:

E adevarat ca nu poti intra pe internet si vizita site-uri sau face orice intreactiune pe net fara a "consuma" mb. totusi unele retele au extraoptiuni, Vodafone are 0. facebook ce nu iti contorizeaza incarcarea paginii facebook(dar nu stiu in ce masura intrucat nu folosesc) e prosibil ca doar updateurile de wall sa nu fie contorizate in rest se contorizeaza dar intreaba la firma ei ar trebui sa stie.

| Chocolacious explică (pentru neluL):

Https://www.vodafone.ro/....../index.htm
Uite aici : e aplicaţia facebook. Citeşte ce scrie acolo şi te rog să mă lămureşti :-*.

neluL
| neluL a răspuns (pentru Chocolacious):

Beneficiezi de o oferta pana la 15 septembrie in care nu platesti traficul pe facebook! Deci momentan este mokka dar asta nu inseamna ca nu consumi MB daca nu ii si platesti. Chestia este ca la conectare si la trafic in aplicatia facebook MB pe care ii consumi nu ii mai platesti...si toate astea pana la 15 septembrie 2012.

| Chocolacious explică (pentru neluL):

Adică cum nu-i mai plătesc, dacă ei totuşi se consumă? confused

neluL
| neluL a răspuns (pentru Chocolacious):

Asta e oferta daca-ti instalezi aplicatia Facebook. Oricat trafic ai avea in facebook nu platesti nimic pana la 15 sept.

| Chocolacious explică (pentru neluL):

Păi o am instalată de pe Android Market.

neluL
| neluL a răspuns (pentru Chocolacious):

Nu conteaza de unde o ai instalata.