| Richard002Toto a întrebat:

Bună seara Tuturor! Am 14 ani și trec în clasa a 8-a. Știu că anul acesta vor fi simulări, și examene, însă îmi este mare frică, mai ales la matematică care mă termină cu totul. Vă rog, nuștiu ce să fac! Mai sunt doar 3 săptămâni și începe anul școlar. Vă rog! please help. Apropo anul acesta se mai pune din media generală la examen dacă da cât! Vă rog! Ajutați-mă!

Răspuns Câştigător
| Kyubii a răspuns:

Simulările și examenele sunt un fel de lucrare, dar care durează mai mult timp. Nu ai de ce să îți fie frică.
În legătură cu matematica, dacă chiar crezi că nu te descurci, poți vorbi cu părinții tăi să faci pregătire pentru a te ajuta.
Media generală, adică media 5-8, va conta întotdeauna, dar nu cred că se va face vreo schimbare în sistem, deci ea va conta decât 25% ca și în anii trecuți!

3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu vreau sa par dur sau sa ma iau de tine aiurea, dar cum naiba ti se pare matematica din 5-8 grea? Sa vezi cum e la liceu...
Ca sa nu fiu off- topic, daca esti atent in clasa, iti faci temele si invati cat de cat te vei descurca foarte bine la evaluarewinking

| Kyubii a răspuns (pentru Kyubii):

Mulțumesc foarte mult pentru fundiță! ❤

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, e bine ca-ti faci griji pentru asta.
Dar te poti linisti putin, crede-ma simularile sunt foarte simple daca ai un bagaj de cunostinte minim. E doar un examen, nu e o olimpiada!