| Garbuz_Catalina_1994 a întrebat:

Spuneti-mi va rog niste idei pentru jurnal.Nu mai stiu ce sa fac.Primul raspuns il declar cistigator.

Răspuns Câştigător
| Frumystefy a răspuns:

Poti face un jurnal cu cantece, sau atunci cand nu poti sa ii spui cuiva un anume lucru il scrii in jurnal... funda?

2 răspunsuri:
| TanyaTanny a răspuns:

Cand eram mai mica tatal meu imi dadu o idee geniala.Imi spusese sa-mi fac un jurnal.Ci ca "Jurnal de calatorii"nu e ceea ce pare.In el practic povesteam tot felul de evenimente importante ce mi s-au intamplat.Le scriam cu diferite culor, din cand in cand desenam scene din respectiva povestire sau ba chiar scriam cantece(desi nu-s prea talentata).Am povestit in el cu lux de amanunte o sumedenie de zile importante pentru mine cum ar fi momentul in care am luat locul 1 la olimpiada de mate in clasa a 3-a,primul prieten, am povestit si diverse din excursiile cu parintii in care fie lipeam bilete de tren avion etc, fie lipeam cate o floare/frunza presata din diverse locuri, fie desenam(depinde de tine cat de inventiv/a esti) si pana si moartea bunicului meusad, pasaj pe care il scrisesem cu negru si desenasem o scena de la inmormantarea acestuia si lipisem o poza cu noi doi.Cat despre extetica jurnalului obisnuiam sa desenez in stanga un norisor/fulg/soare/fulger etc (depinde de vremea din acea zi)urmat de ziua in care suntem(Luni, Marti, etc) iar in dreapta scriam data.In interior, fiecare pagina a jurnalului era decorata in functie da starea mea din acea zi.Iar in exterior ei bine depinde, deoarece eu am ajuns la jurnalul nr. 6 (jurnalele male sunt mari cat niste caiete studentesti si au 500-1000 pagini)scriu in el de la 8 ani iar acum am 17 laughingeu as spune sa faci asta, crede-ma vei gasi in el un prieten de nadejde iar peste ani si ani cand il vei citi te v-a emotiona nespus de tare.

| Garbuz_Catalina_1994 explică (pentru TanyaTanny):

Mersi mult pentru acesta idee mi-a placut foarte mult