| Dianka259 a întrebat:

Spuneti-mi va rog pe ce se bazeaza acum dreptul pe ce materii? Si daca in general am sanse sa ajung ceva in acest domeniu?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

In fiecare semestru faci alte materii deci ar fi prea multe de enumerat aici, nu e ca la liceu ca un profil se bazeaza pe 4-5 materii de baza. Oricum dreptul civil e baza, ala il studiezi din anul I pana in anul IV.
Depinde ce intelegi prin ceva, poti urma mai multe cariere odata ce ai absolvit dreptul. Evident sa ajungi un avocat multimilionar sau presenditele curtii constitutionale e foarte greu dar sa ajungi jurist nu e asa mare branza.

2 răspunsuri:
| DeKoniec a răspuns:

Din poza pare sa ai 16 ani big grin Pai nu iti face mari iluzii pentru viitor..peste cativa ani, inainte sa dai Bac-ul poate vrei vrea sa pleci in strainatate. Mai stai putin, analizeaza bine problema ...no' depinde de fiecare persoana, poate esti o fiinta care este atasata de familie si ii este greu sa plece in strainatate, sau esti o persoana interesata de domeniul financiar si vei vrea sa fugi si pe Pluto pentru un trai mai bun. Ce vreau sa zic este ca esti frumoasa si tanara(daca esti tu in avatar) mai asteapta putin, 1-2 ani si vei vedea cum nu va mai trebui sa apelezi la TPU ci pur si simplu vei fi dintr-o data hotarata de propria ta decizie. Scuze daca nu ti-am raspuns la intrebare, dar eiii lasa'winking
Succes!

| Dianka259 explică (pentru DeKoniec):

Am 15 ani laughingNu sunt persoana care sunt atasata de ceva, daca mi-am pus in plan atunci vreau, insa inca am putine complexe.
Si da eu sunt fata din avatar)
thank you;*