| Rebecca18 a întrebat:

Bună!
Sunt clasa a12a pe profil economic. Am câteva întrebări despre atestat. Dacă lipsesc din acea zi, ce se întâmplă? Mi s-a spus că este obligatoriu acest proiect/atestat. Nu vreau să îl prezint, pentru că am o problemă. Nu pot vorbi în public. Sunt o persoană introvertită. Genul de persoană care e retrasă. Mă sperie gândul ăsta, să prezint proiectul, să vorbesc în public. Eu am semnat alea, dar m-am răzgândit repede când am auzit că există și un public, chiar unul important. Vreau să știu ce se întâmplă. Nu mai iau diploma de absolvire a 12 clase? Ce primesc în schimb? O adeverință în loc de diplomă? Oricum eu am alte planuri de viitor și o să lucrez în alt domeniu, așa că de ce aș mai avea nevoie de atestat? Mă puteți ajuta, vă rog? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Robert2526 a răspuns:

Primesti diploma de absolvire, nu primesti diploma care sa ateste specializarea ta economica, ce atestat faci tu acolo.

Eu ti-as recomanda sa prezinti totusi atestatul, in lumea asta cam trebuie sa vorbim si sa ne expunem, oricat de introvertiti am fi..ca asa e viata nah. Poti incepe cu prezentarea atestatului.

Ai de gand sa faci o facultate? Ei bine, o sa vorbesti in public si acolo.

3 răspunsuri:
| Rebecca18 explică (pentru Robert2526):

Mulțumesc pentru răspuns! Mă gândeam că nu am nevoie de atestat în contabilitate dacă eu vreau la o facultate de arte.

| Robert2526 a răspuns (pentru Rebecca18):

Da, in acest caz nu ai nevoie de atestat in contabilitate doar ca nu stii exact unde te duce viata si ce o sa faci. Eu in locul tau l-as sustine si pe ala, dar desigur, decizia este a ta si iti urez bafta la arte

| Rebecca18 explică (pentru Robert2526):

Mulțumesc! Nu știu, poate o să îl susțin. Mai am câteva luni până atunci.