| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Sunt in clasa a VII-a si de ceva vreme ma antrenez pentru probele de la liceul militar. Am intrat recent pe un site care mi-a adus o nelamurire. "Până la data de 31 ianuarie 2020 vă puteți înscrie în vederea susținerii probelor de selecție aptitudinală – psihologice și fizice.
Candidații înscriși vor fi programați pentru susținerea probelor de selecție în perioada 06.01 – 02.03. 2020. "Deci, probele se dau in timpul clasei a VIII-a, chiar daca nu am dat examenul inca? Sau stam un an acasa in care dam probele? Anul scolar cand incepe?

3 răspunsuri:
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Din cate stiu eu (sunt a 8a acum) dai probele in timpul anului scolar. Daca le treci ramane de vazut ce nota iei in examen. Daca nu le treci asta e, nu te ajuta nici 10 in ambele examene... Primisem un document cu privire la inscrierile de anul asta, nu m-am uitat cu atentie pe el... Daca ai nevoie il caut si voi vedea ce scrie.

| moonieeeee a răspuns (pentru rosessunflowersandlillies):

Nu cred ca este nevoie. Multumesc mult, m-am linistit! Eram destul de stresata pe tema aceasta, m-am antrenat mult si nu voiam sa pierd ocazia sa dau la acest liceu pentru ca n-am inteles datele inscrierii... Multumesc din nou!

| Catrice a răspuns:

Da,in timpul anului.