| anonim_4396 a întrebat:

Sunt indragostita de un baiat, Fabio, care e pe jumatate francez.Stati linistite,vorbeste romana laughing. Acum urmeaza o poveste mai lunguta,sper sa aveti rabdare sa o cititi: M-am intalnit cu el la scoala impreuna cu o fata pe nume Ana, acum o saptamana, cand era simulare si a trebuit sa astept in curtea scolii.Prin felul nostru de a fi,eu si Ana ne imprietenim repede cu lumea,pentru ca suntem mai nebune. Vorbeam cu un baiat de la el din clasa, BTW il cheama George, da eu si Ana ii spunem Gheorghita.Cred ca acum v-ati dat seama ca suntem mai nebune de felul nostru.)) Atunci Fabio(poreclit de noi Mercedes pentru ca e mai negrut si Mercedes e nume de tigan-apropo, nu se supara din chestii din astea si o zicem in gluma, nu suntem rautacioase) a facut marea greseala sa se bage cu noi in vorba laughing Si de atunci nu a mai scapat de noi.Tin sa mentionez ca e cu un an mai mare ca noi doua.Problema e ca i-a cerut nr. de telefon Anei: (( Am fost foarte suparata, insa acum observ ca ii place mai mult prin preajma mea big grin.Am pus o fata sa il intrebe pe WhatsApp daca ii place de mine, dar nu a mai intrat de 2 zile! Stiu ca poate nu am procedat bine, dar nu stiam ce sa fac pe moment.Credeti ca am procedat ok? Ce ati face in locul nostru?

Răspuns Câştigător
| iccecrim a răspuns:

încearcă că îl întrebi singură despre asta, nu pune lumea să-l întrebe, pentru că 1. lumea e invidioasă 2. nimeni nu te va ajuta niciodată 3. nu poți avea încredere în cineva în ziua de azi deci da, singură fă-ți ce-îi trebuie și atunci vei avea succes, și te vei bucura că singură ai făcut asta dar nu ai pus pe cineva s-o facă în locul tău. Și mai zic ceva: De ce nu i-ai cerut tu nr lui? Sau poate să-l ceri de la Ana, sau cumva să-l cauți în telefonul Anei și să-l scrii rapid, apoi îl suni și știi tu ce faci mai departe..Succes, cred că el te place..sau să-i dai niște semne în care să-și deie seama că-l placi : ))))) Sper să urmezi sfaturile mele. Baftă!

5 răspunsuri:
| Etelca a răspuns (pentru iccecrim):

Buna! Multumesc mult pentru sfaturi, dar nu am curaj sa i-o spun +ca fata aceea chiar nu-l place si mi-e prietena buna, deci m-ar ajuta.Am numarul lui, pentru ca l-am luat de la Ana si + ca ea l-a bagat si in grupul nostru de pe WhatsApp. Oricum ne vedem mereu la scoala si vorbim si pe telefon sper sa => ceva laughing Te pup! Te asteapta o fundita daca nu mai raspunde nimeni!:*

| iccecrim a răspuns (pentru Etelca):

Multumesc de fnda ((daca ma asteapta big grin)) deci sper sa aveti succes ambii, incearca sa vb cu el pe whatsapp happy macar ceva de genu' ''ce parere ai despre mine?''

| Sebastian11x1 a răspuns:

Pentru cultura ta generala, afla ca Mercedes e o marca de masina, nu un nume de tigan.

| Etelca a răspuns (pentru Sebastian11x1):

Stiu acest lucru rolling on the floor...dar e si nume de rrom.

| Etelca a răspuns (pentru iccecrim):

Merci mult pentru sfaturi :*