| Nechifor_Denis_2002 a întrebat:

Buna TPU!

Acum 3 luni m-am certat cu fostul meu grup de prieteni iar parintii mi-au interzis sa nu ma mai vad cu ei pentru ca nu sunt ce trebuie.

Iar recent m-am impacat cu ei acum nu stiu ce reactie vor avea parintii mei cand o sa afle ca m-am impacat cu fostul grup tinand cont ca iei mi-au interzis de a ma mai vedea cu ei.

Ce credeti au procedat corect parintii de a imi interzice cu cine sa stau?

Dau funda!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"m-am certat cu fostul meu grup de prieteni" - dacă e "fost" de ce te-ai certa cu ei, doar sunt foști...

"parintii mi au interzis sa nu ma mai vad cu ei" - adică nenorocitule, de ce te-ai certat cu ei, incalci astfel dorința părinților!

"credeti au procedat corect parintii" - nu te știm ce-ți poate capul, nu-i știm pe-ai tăi și motivele lor!

| Nechifor_Denis_2002 explică (pentru sierra1):

Bine cu doar un prieten m-am certat si s-a dus tot grupu im fine ne am impacat dar acum parintii nu mai vor sa auda de ei mai ales daca stau cu ei
si faza este ca nu stiu ce sa fac incat sa i conving sa ma lese ca inainte sa stau cu ei

| Violleta2022 a răspuns:

De ce te-ai impacat cu ei, ca sa le arati parintilor ca nu ai pic de respect pentru ei, sau pentru ca ai fost manipulat de prietenii astia golanasi?

| dullcat a răspuns:

Buna.De ce nu ii plac parintii tai pe acesti prieteni? Ati facut nazbatii impreuna? Au intrat ei in tot felul de probleme la scoala etc, sau sunt doar prejudecati?

Este normal ca orice parinte sa nu-si doreasca ca propriul copil sa fie influentat de tot felul de personaje rebele si sa o ia pe aratura, mai ales cand s-au chinuit cu educatia ta, sa te tina pe linia de plutire spre un viitor bun.

Iar motivul pentru care v-ati certat acum cateva luni care a fost?