| LittleLady a întrebat:

Am 14 ani jumate si sanii mei nu sunt foarte dezvoltati...Nu stiu cum sa-mi explic asta pentru ca la 14 ani jumate trebuia sa se incheie acea perioada in care ei se dezvolta.In schimb am in clasa o fat care are sanii uriasi, ma gandeam ca la ea este un fel de mostenire de la mama ei pentru ca si ea si mama ei si bunica ei au sani foarte mari.La mine mama nu-i are atat de mari si oare din cauza asta nici eu nu-i am asa cum ar cam trebui pentru varsta mea? Mama mai are 3 surori,care au sanii mari in schimb ea nu.E cam nasol pentru o fata! Ce parere aveti? Care ar putea fi explicatia?
Va rog, astept un raspuns! Va rog mult mult de tot.Dau si funda

9 răspunsuri:
| Gekkō a răspuns:

Bună Stella...
Nu trebuie să-ţi faci griji, ştii de ce?
Pt că eşti perfectă, sânii tăi sunt în continuă dezvoltare până mai câţiva ani... Fii liniştită.
Probabil eşti obişnuită ca fetele de 11, 12, 13 ani să aibă sâni mari, dar nu e natural şi nici sănătos.
Din cauza alimentatiei toxice şi pline de tot feluri de Euri copii se dezvoltă tot mai repede, şi nu e bine...pot avea probleme pe viitor, dar cum spuneam, fii liniştită, eşti o fată cât se poate de normală.winking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine te a pacalit ca la 14 ani se temina de dezvoltat? si cine te a mai pacalit ca e nasol pentru o fata sa aiba sanii mici?

| s3byk91 a răspuns:

Buna... si soramea asa a fost pana la 16 ani, acum are 18 ani si are sani foarte mari, deci nu te speria ai timp sa te dezvolti, si cand o sa te dezvolti, o sa fii fatala. happy este timp.

| pufoshenia24 a răspuns:

Eu zic sa stai linistita. uite eu am 12 ani si am sanii foarte mari. dar chestia eca mama nu ii are asa mari. deci nu e mostenire la mine. sora unei prietene de ale mele are 19 ani si are sanii mai mici decat ai mei. inca nu au terminat perioada in care se dezvolta. eu spun sa ai rabdare ca mai ai timp destul. papakiss sper sa te fi ajutat.winking kiss

| karsivan a răspuns:

Mai ai timp sa te dezvoti esti inca mica, fiecare organism se dezvolta si creste in ritmul lui nici nu te mai gandi la asta sani mari mici, sanii mari de pe acum sunt o pacoste si se mai si lasa, asa ca nu te necaji din cauza asta.

| Adry05 a răspuns:

Sânii îţi cresc până la 18 ani. Deci nu ai de ce să îţi faci griji de pe acum. Dacă nu-ţi mai cresc, asta e, înseamnă că aşa e constituţia ta, cu bustul nu prea dezvoltat. Oricum, cine te place, te place aşa cum eşti nu dacă ai un număr mare sau mic la sutien. Şi într-un fel, e mai bine să ai unul mai mic, pentru că şti că bărbatul care se va îndrăgostii de tine, n-o va face pentru cum arăţi ci pentru ceea ce eşti la interior. A, şi să nu faci prostia de a-ţi pune silicoane pentru că rişti să faci cancer la sân, aia îţi doreşti? happy

| girl00 a răspuns:

Buna..eu am 23 de ani si nu am sanii imensilaughing adica pot zice ca-s micutibig grin si mama ii are mari..deci...si sanii mari mie mi se par vulgari daca nu stii sa-i ''porti'' laughing

| milan9 a răspuns (pentru Gekkō):

Bineinteles ca exista si dobitoci pe lumea asta (si nu ma refer aici la @doctorandus)care considera ca nu trebuie sa tii cont de reguli alimentare, asta in timp ce procentul bolilor cauzate de regimul alimentar este CRUNT (lumea a auzit in general doar de cancer- in timp ce ucigasul tacut care a inceput sa fie din ce in ce mai des intalnit la copii si adolescenti – DIABETUL- are in timp o rata a mortalitatii de zece ori mai mare!).
In general ei sunt bine platiti sa emita si sa promoveze astfel de afirmatii criminale, dar, mai exista si cretini care le emit in mod iresponsabil si dezinteresat... thinking (orice corporatie din industria alimentara este interesata la urma urmei de astfel de lobbysti).

Mainile murdare de sange le au toti (si din acest motiv m-am exprimat atat de dur mai sus la adresa unora, pe care ii si rog sa ma scuze), toti cei care insinueaza ca substantele chimice nu ar afecta, IN TIMP CE demonstrat este faptul ca acestea inhiba metabolismul celulei (si bineinteles nu produc sucombarea imediata ci in doar conduc progresiv la o moarte prematura cu nai sau zeci de ani- exceptand cazurile de cancer in care iti lasa mai putin de 50% din ceea ce initial ti-a fost daruit... sad )
Mai cunosc eu persoane care fac alergie de la tot ceea ce inseamna decese, inmormantari, persoane care in viata lor nu au participat la ceremonii funerare tocmai din motivul acestei fobii fata de tot ce are legatura cu moartea biologica. Sunt aproape sigur ca foarte usor ii este acestui gen de persoane sa eludeze fenomenul consecintelor alimentelor responsabile cu bolile (si cu... proiectul reducerii populatiei globului indirect) si sa posteze pareri iresponsabile pe forumuri. sad

Intr-adevar, este binevenit efortul tau in a oferi solutii ce au obiectiv ingrijirea starii de sanatate... Asta in timp ce unii isi asuma iresponsabil rolul lui "Mefisto" in aceasta unica viata pe care o traiesc (inainte de a da acolo sus un raspuns pentru iresponsabilitatea ei)...
Orice iesire din inconstienta criminala de a ignora materialele informative (care culmea, pentru evitarea cancerului si a bolilor alimentare stau la dispozitia doritorilor pe forumuri, pe Youtube, pe bloguri si site-uri), orice iesire din ignoranta spun, ar avea ca efect imediat iesirea din manipulare, renuntarea la obiceiuri nocive, salvarea sanatatii, si a vietii...
Dar iata cum, cu amaraciune constati ca exista pe lumea acesta oameni care isi merita soarta, si care doar se intreaba la un moment dat consternati de durere (invariabil mai devreme, sau cateodata chiar si mai tarziu): "Doamne, dar de ce tocmai eu?", "Doamne, dar de ce tocmai fetita mea?" sad, "Cum e posibil sa am cancer?" (...sau orice alta boala cu declansare cauzata de regimul alimentar).