| never2sweet a întrebat:

, am 16 ani, si invat in aceeasi scoala cu prietenul meu,,, in fiecare zi la scoala suntem bine, ne intelegem de minune, imi atrage atentia,, insa cum ne ducem acasa, nu comunicam practic deloc, citeodata simt ca nu-i pasa deloc, in weekend nu vorbim, nu ma suna, numi scrie, practic ma simt ignorata, mai ales ca stiu ca vorbeste si cu alte fete, care spune ca sunt doar prietene, dar ma simt de parca este mai interesat sa comunice sau sa petreaca timp cu ele decit cu mine,,, si e chiar neplacut caci alti baieti imi atrag atentie, ma fac sa rid si sa ma simt foarte bine,, atentie care o vreau de la el, nu de la oricine altcineva. Deci, credeti ca as putea schimba ceva, cumva?

6 răspunsuri:
| MiruD a răspuns:

Anturajul de la scoala ii da curaj. Si cand se vede singur cu tine, muteste.
E timid. Si nu poate sa iti zica nimic.
La scoala prinde curaj datorita colegilor...
Eu zic ca ar trebui "sa iei taurul de coarne", daca vezi ca el nu face nimic.
Incearca macar. Ca sa stii si tu cui sa acorzi mai mult atentie pe viitor.

| neutrino a răspuns:

Tu esti aleasa lui la scoala, acasa insa nu!

| mona a răspuns:

E mai curajos cand colegii sunt in preajma lui, vorbeste cu el, poate mai poti schimba ceva

| diiiiiana4cka a răspuns:

Ei zii direct ca nu iti place cum el se comporta in afara scolii, intreaba-l va intilniti serios sau va jucati dea cuplu, uite nu-i bine sa tii linga tine asa persoana.Intelegi ca cel care te iubeste mereu iti scrie, iti suna se intereseaza cu tine, iese in weekend, vrea sa stie ce faci mereu ne mai vorbind de ceea cu cine comunici, ceea ce nu se vede de la el. Poate la scoala e asa pentru a face demonstratii in fata publicului si sa faca sa creada toti ca e tipul cool.Nu te merita.Asa baieti e plina lumea.Gaseste unul care sa te pretuiasca! inteleg ca e greu sa accepti ce spun! Tu crezi ca il iubesti, dar crede-ma ca nu e asta iubire adevarata.si mie pin acum cind ma intilneam cu un baiata de care sa imi placa credeam ca il iubesc si nu-mi trebuie nimeni altcineva, cu toate ca asta sunt doar aparente.Intr-o zi iti vei gasi sortitul! Si crede-ma ca nu va avea asa o atitudine, vei intelege ce e aia dragoste cu adevarat! Succes!

| never2sweet explică (pentru MiruD):

Nu e timid sau neincrezut, inainte era altfel,, insa de ceva timp s-a schimbat. Am crezut ca poate are nevoie de o pauza, asa ca ceva timp am fost distanti si la scoala, nu eram insistenta si nu-l intrebam nimic. Apoi poate a inceput sa-mi simta lipsa si devenea mai apropiat. totusi atitudinea lui e mereu in schimbare. Ba ma iubeste, ba am impresia ca vrea sa scape mai repede de prezenta mea. Nu stiu ce sa mai cred. sad

| MiruD a răspuns (pentru never2sweet):

Pai vorbeste cu el. In felul asta afli ce vrea el de fapt. Ori te vrea, ori nu!