| Roxy2674672 a întrebat:

Buna TPU.Am 19 ani.Pe 2 Februarie fac 20.Cum sa i conving pe parintii mei sa ma lase la munte cu prietenii pentru 3-4 zile? Tata are o gandire comunista si nu ma lasa sa fac aproape nimic ma lasa abia pana la 9 seara afara.In shimb mama e altfel dar nici ea nu sta mai bine la capitolul libertate.

Răspuns Câştigător
| Zorok a răspuns:

Vai de p*1a mea! Daca tu la 20 de ani stai pana la 9 afara eu ma arunc pe geam cu tot cu calculator.Iesi pe usa si gata, iti inchizi telefonul si cand ai revenit si te intreaba unde ai fost i zici ca ai dat o fuga pana la munte cu niste colegi/prieteni.E greu?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca esti baiatul lui mama? Adica este mai intelegatoare?
Odata pe an este ziua baiatului ei! Ii spui ca de ziua ta nu-ti doresti altceva decat sa te lase la munte cu amicii tai.Pe cheltuaiala ta.Bineinteles ca ii promiti ca vei avea grija de tine, ii comunici in care lloc mergi.E IMPORTANT ca mai ales pe timp de iarna sa se stie unde pleci.Se pot intampla multe.Ea la randul ei va discuta cu tatal tau.
Nu vei avea pretentii la alte cadouri.
La multi ani de ziua ta.Si nu fi suparat daca nu obtii permisiunea.Fi multumit ca ai parintii alaturi.

| danay72 a răspuns:

Dacă vrei să te bucuri de mai multă libertate învaţă să comunici eficient cu părinţii. Dacă te dovedeşti demn de încredere, părinţii vor avea mai multă încredere în tine în viitor. Încearcă sa vorbești cu ei când sunt calmi, apoi explica-le ce se va întâmpla acolo.Probabil sunt îngrijorați pentru tine și vor sa nu ți se întâmple nimic.Dar vorbește cu respect și blândețe. Nu uita ca un răspuns blând îndepărtează furia.

| Roxy2674672 explică (pentru anonim_4396):

Sunt fata...