| DaliaAlaxandritra a întrebat:

Buna, TPU, am 3 intrebari pentru fete. Care sunt cauzele picarii parului nostru? Cat creste parul intr-o luna? Cum putem accentua cresterea parului mai rapede?

2 răspunsuri:
| MartinaAmata2004 a răspuns:

1. Parul poate pica din mai multe cauze... din cauza stresului, a schimbarii de temperatura sau daca este distrus.
2. Asta depinde de persoana si cat de sanatos este el.
3. Poti sa iti faci masca de par cu oua si ulei de masline sau, eu am folosit sampon pentru ingrijirea parului cailor luat de la un petshoop ( ori cat de ciudat ar suna chiar m-a ajutat sa imi creasca parul mai repede).

| DaliaAlaxandritra explică (pentru MartinaAmata2004):

Eu am parul destul de lung, ii des si ondulat