| Denisa730 a întrebat:

Am cautat pe internet care este greutatea si inaltimea corespunzatoare varstei mele (13 ani) adica 50 kg si 1, 58 inaltime. In prezent am 1, 58 inaltime si 60 kg. Ce diete as putea urma ca sa slabesc 10 kg si sa ajung la greutatea corescunzatoare? Multumesc.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La vârsta ta, lasă dietele. Fă mișcare multă, orice mișacare/sport. Ușurel cu dulciurile. In rest, be happy

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ai greutatea normala. In general se considera ca arbatii trebuie sa aiba cu 2 kg mai mult decat ce intrece peste metru la inaltime. La adolescenti, unde cresterea este continua, nu sunt norme stricte de apreciere. Daca o sa cauti in unele tabele o sa vezi ca la varsta ta ar trebui sa ai 48 de kg. Dar, daca nu esti gras, trebuie doar sport, nu dieta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate, eu la varsta ta aveam 170cm si 55kg.
In prezent am 173cm si 73kg.
Ai ajuns la pubertate? Ai avut puseul de crestere?
Ti-as recomanda ca tinp de o zi pe saptamana sa bei numai apa si sa mananci decat extrem de putin.

| aimullah123 a răspuns:

Ai grija doar sa ai un stil de viata sanatos si cam atat big grin
Documenteaza-te ce inseamna stil de viata sanatos.