| anonim_4396 a întrebat:

Am cunoscut acum cateva zile un baiat. Nu am stiut ca ma place pana nu mi-a spus prietenul lui. Ideea e ca mie nu imi place de el si chiar nu vreau sa-i ranesc sentimentele pentru ca din cate am vazut e tare sensibil si mi s-a spus ca el nu se uita la orice fata. Nu stiu ce sa fac si ma simt foarte vinovata. Ma gandeam sa nu mai ies afara sau sa ma port normal cand e prin preajma. Ajutati-ma. Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| bogdanmihai469 a răspuns:

Poți sa ii spui pur si simplu ce gandesti chiar daca este mai sensibil. O sa intelega si o sa-si continue viata ca orice om. Este de o mie de ori mai bine decât sa il eviti.

| T0T a răspuns:

Îi spui că nu îți place de el. Altfel îi vei face mai multe speranțe și îi vei lungi suferința. Acum, tu nu ești capabilă să gândești și singură acest lucru?

| aspicz27 a răspuns:

Eu nu am trecut niciodata prin asta, de-aia intreb.

| T0T a răspuns (pentru aspicz27):

Nu ai trecut, dar ai creier, folosește-l. Oamenii cu o inteligență de bun simț știu să gestioneze și situații prin care nu au trecut.

| hamsterita29 a răspuns:

Poti sa te apropii de el si inainte sa iti "declare" ceva incearca sa ii transmiti ca nu vrei sa fiti impreuna prin fraze gen "amici", "imi esti ca un frate", "coleguti", etc

| dellov22 a răspuns:

Pai.tie nu iti place de el si lui daa... departeazate de el... sau tine o discutie. sincera cu cuvinte din inima... nu am trecut prin asta dar prietena mea da... si sincer daca el te iubeste incearca sa vezi poate are ceva in el care il placi

| Doub a răspuns:

"Nu vreau sa-i ranesc sentimentele"- Si ce vrei? Sa-i dai sperante false? Spune-i in fata ce simti si gata.