| Udiu_Cla_1997 a întrebat:

Am de facut o alegere. Sa-mi continui studiile in Olanda sau sa ma mut in Romania la liceu? Ce credeti ca este mai bine?

6 răspunsuri:
| Irina31 a răspuns:

In ce clasa esti? tine cont ca daca vii in Romania trebuie sa repeti ultimul an absolvit acolo.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Eu zic sa nu faci greseala de a veni in Romania. Mai ales ca esti la liceu. Multi isi doresc sa plece din Romania cu sau fara scoala. Eu, in locul tau, as ramane acolo, macar pana termini facultatea.
Pa!

| Udiu_Cla_1997 explică (pentru Irina31):

Sunt a10a in Romania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramai acolo

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Eu zic sa ramai in Olanda, e o tara mai bine dezvoltata decat noi si va fi mai usor sa-ti faci un viitor acolo.

| Irina31 a răspuns (pentru Udiu_Cla_1997):

Dupa cum am citit, invatamantul lor e ok... ramai acolo - multi ar dori sa aiba sansa asta - cum tu o ai, nu o rata :)
http://businessculture.org/ro/western-europe/netherlands/