| GeorgianaGeo1 a întrebat:

Am fost 1 luna si ceva cu un baiat si stia doar mama. Pe hol, cu mult timp in urma, inainte sa fiu cu el, la scoala, m-a luat in brate si a vazut diriga. In fine. dupa faza cu diriga mea, m-am combinat cu el. Si acum o saptamana diriga a facut sedinta si LOGIC ca s-a luat de mama ca de ce ma imbratisam eu cu "x"pe hol. Acasa mi-a povestit si a vrut sa afle si tata. Cand i-am zis tatalui, a inceput sa faca ca trenu si ma asteptam, de asta nu i-am zis de prima data. M-au obligat amandoi sa ma despart de el si le-am zis ca tin mult la el si nu vreau sa fac asta si dupa m-au luat cu scoala si pana la urma mi-au luat telefonul si mi-au dat o rabla. M-am despartit de el.
Acum vreau sa ma impac cu el, pentru ca se merita, dar problema e ca ai mei nici nu vor sa auda de asta... si ma bate gandu sa fiu cu el in secret, dar imi este frica.
Noi avem o prietena comuna si tipa asta l-a intrebat : ma, daca ea ar vrea sa va impacati, tu ce ai zice? Si el i-a zis : da, vreau sa ma impac cu ea dar nu vreau sa ii mai fac iar probleme.
Nu stiu ce sa fac. Voi ce ati face?
a) combinat in secret
b) sentimente ascunse si fata perfecta din perspectiva parintilor.
Multumesc anticipat!
P.S: dau fundita

8 răspunsuri:
| Laerec a răspuns:

Nu renunta la ceea ce te face fericita doar pentru ca exista persoane care se opun.
Daca vreti cu adevarat sa fiti impreuna eu zic sa o faceti si in secret. Aveti un avantaj urias ca sunteti la aceeiasi scoala.
Sincer parerea mea e sa nu renuntati. Eu am dus o relatie in secret timp de 6 luni si totul a fost perfect.
Bafta!

| AtateaConditii a răspuns:

Depinde cati ani ai, daca esti inca in generala mai bine ai astepta pana ajungi la liceu. Ti legatura cu el pana ajungi la liceu, daca te asteapta pana atunci inseamna ca te merita si tu pe el. Dar daca deja esti la liceu, fii in secret cu ellaughing. Daca te-ai despartit de el din cauza telefonului rabla, nu e prea ok si nu il meriti.

| Lexiiii a răspuns:

Faci ce iti spune inima. Tu ce vrei?
Din punctul meu de vedere eu m-as impaca cu el. Pana la urma nu faci nimic rau ca ai un iubit, atata timp cat ai note bune, si nu iti neglijezi celelalte obligati.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu ne-ai spus esentialul: ce varsta ai? Poate ca parintii si profesorii considera ca esti prea tanara sa fii luata in brate pe holurile scolii. Scoala isi are rostul ei si nici cum acela de imperechere. Asta o faci in alte parti. Acuma, orice elev considera ca profesorii sunt ai dracu' si parintii inapoiati. Dar sa ne gandim ca poate au mai multa experienta de viata de cat ai tu si atuul lor principal este ca stiu prioritatile in viata. Mai intai scoala, apoi un scop in viata si in plan secund poate fi si o dragoste mai timida nu asa vulcanica. In general, in educatie se spune ca sentimentele trebuie sa fie frumoase si nu jenante. Ele se fac in intimitate si nu in locurile publice. Asa ne-am inperechea toti pe unde ne apuca precum maimutele.
Si, apropo, se zice "merita" si nu "se merita". Eu stiu ca o sa ma injuri pentru asta dar te rog frumos sa stai intai sa judeci si daca nu-mi dai dreptate, injura-ma.

| Deliciouscupcake a răspuns:

Ar trebui sa ai o discuţie calmă cu părinţii tăi şi să îi faci să înţeleagă că el te face fericită. Dacă îţi place de el, atunci nu renunţa, poate îţi va părea rău mai tarziu. Nu înţeleg de ce părinţii implică şcoala în orice discuţie, problemă.Nu se poate avea prieten în acelaşi timp? Cine vrea să înveţe, învaţă şi cu prieten şi cu soţ etc.

| DumyDumytryta a răspuns:

Pai nu stiu, eu cred ca varianta " a " ar fi mai buna decat " b " pentru ca asa suferiti amandoi...Dar nu e ok sa te desparti pentru ca parintii ti-au luat telefonul! Daca tineai la el asa mult, nu ti-ar fi pasat de telefon. fa ce crezi tongue

| GeorgianaGeo1 explică (pentru Deliciouscupcake):

Am incercat sa am o discutie calma cu ei si nu am ajuns nicaieri...

| Deliciouscupcake a răspuns (pentru GeorgianaGeo1):

Poate nu te sfătuiesc bine, dar dacă ţie îţi place atât de mult de el atunci încearcă o relaţie ascunsă cu el şi ascunde-o cât de bine poţi de părinţii tăi. Gândeşte-te bine la ceea ce vrei să faci, pentru a nu regreta mai târziu.