| RuxiFuxi a întrebat:

Am o intrebare.

Daca merg la liceul Pedagogic pot sa ma fac si altceva, in afara de profesoara? Cum ar fi polițista? Sau orice altceva?

6 răspunsuri:
| Bejan_Miruna_1994 a răspuns:

Daca vei intra pe profil de invatator-educator, atunci cam asta poti poti sa iesi.
Pe profilele de filologie si stiinte sociale poti merge mai departe la politie, la litere, la limbi straine (unde poti sa iesi translator sau chiar stewardesa, de ce nu), drept, psihologie. Sunt destule meserii pe care le poti practica in urma absolvirii unui liceu cu filiera pedagogica.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, daca o sa reusesti la admitere si o sa absolvi facultatea.

| Adry05 a răspuns:

Miruna asta e picata din luna si raspunde de dragu de a raspunde.
Liceul, de orice tip, nu-ti conditioneaza in niciun fel alegerea facultatii, poti face linistita liceul asta si dupa sa dai la academie sau unde vrei cat timp te pregatesti suficient pentru admitere. Eu sunt la Litere si am o colega venita din liceu pedagogic, asa ca ce mai zici acum Miruno?

| Andreeush a răspuns:

Dacă vrei să fii altceva decât profesoară atunci schimbă liceul.

| claudiad a răspuns:

Poti fi ORICE indiferent de sectia pe care o termini. Eu am mers la liceul pedagogic si acum termin facultatea de calculatoare. Nu conteaza liceul la absolut nimic. Poti termina si profilul de pedagogie si apoi sa dai la facultate unde vrei.

| aaandre09 a răspuns (pentru claudiad):

Si îți este greu la facultate dacă nu ai facut mate info?