| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o mica problema si as vrea sa cer un sfat, a venit un baiat nou in clasa noastra si am senzatia ca imi place de el.Problema e ca nu prea am vb cu el si mi se pare destul de rusinos iar eu nu stiu cum sa ma apropii de el.

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

"ia-l de mana ". da ce-i papusa? bebe?
si ne miram pe urma de ca fetele agreseaza si sar efectiv pe baieti iar acestia au devenit fragili, fricosi chiar, fara initiativa, emasculati intr-un cuvant handicapati. de aia : ca se schimba rolurile - fetele devin prea indraznete iar ei se ascund in spatele telefoanelor iar cand vad o fata care le place, se fastacesc in loc sa-i faca curte, se duc acasa nervosi trantesc usi, se cearta cu parintii, se inchid in camera si se apuca de uitat la filme si jucat jocuri. -halal barbati

7 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Tu ai "senzatia" iar el este rusinos.Intreaba`l ce`i place sa faca, pasiuni, etc. si apoi vorbeste cu el despre ele indeajuns de mult incat sa-l faci sa se simta confortabil in prezenta ta.

| missfatadelatara a răspuns:

Spune-i că-l placi.
Invită-l la suc.
Pupă-l pe obraz.
Dă-i nr de telefon, facebokul, adresa de e-mail, adresa de acasă, CNP-ul, parola de la card...
Mergi a doua zi la școală și când îl vezi, ia-l de mână.

Relație garantată.

| missfatadelatara a răspuns (pentru Ara997):

Dacă tu asta simți în preajma unei fete...

Te și vad la TV : BARBAT ALCOOLIC ÎȘI STRESEAZĂ SOȚIA

| Ara997 a răspuns (pentru missfatadelatara):

Stai de vb cu adolescentii si cu parintii lor, vezi ce pb au si unii si altii. vei fi uimit sa vezi ca fetele devin tot mai baietoase si mai puternice si mai "independente" iar baietii incep sa caute protectie, se retrag in diverse grupuri si activitati care le da o forma de siguranta (vezi generatia fulgilor de nea ) si uite asa se intoarce incet incet lumea cu susul in jos. tinerii nu-si mai intemeiaza familii, nu -si mai asuma responsabilitati, tot mai multe tinere aleg sa-si creasca singure un copil si tot asa.
te invit sa citesti despre prolema (pentru ca este o problema cu aceasta generatie indusa evident de societate prin promavarea unor conceptii de "emancipare" care incet incet ne duce specia la pieire.
nu voiam sa intru in discutii tehnice dar am acceptat provocarea.
p.s. nu consum alcool decat f rar si in cantitati simbolice

| missfatadelatara a răspuns (pentru Ara997):

Ma simt bătrână.

Și am numai 21 ani.

| Ara997 a răspuns (pentru missfatadelatara):

Nu inteleg. scuze.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru missfatadelatara):

Parola de la cardul de sanatate?thinking
Pe asta cred ca am uitat-o.