| kiviii a întrebat:

Buna TPU.am o problema.am aproape 12 ani si sunt foarte slaba.am 151 de cm si 31 de kg.ma simt coplexata pentru ca totii copii rad de minesad. culmea e ca eu mananc. dimineata intr`adevar nu prea mananc, dc sa nu recunosc.la pranz mananc un castron de ciorba, sau o portie de cartofi prajiti dar nu prea ma omor cu painea.la scoala mananc cel mai mult:2 sandwichuri, si ceva dulce dar si un fruct sau 2. seara manac carne de pui sau friptura.cu garnitutura de cartofi prajiti.mai multe.mentionez ca am luat vitamine foarte multe si uleiuri de peste. ce pot sa fac sa ma ingras. ce sa mai mananc? multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| ExOrCisM a răspuns:

Poate ai o problema cu glanda, sau la stomac.fiul meu a avut geardia si la fel era foarte slab si il durea stomacu deci poate sa fie din mai multe chesti. incearca sa mananci mai mult, daca nu consulta un medic pa :*

| LalLyBoOmD a răspuns:

Depinde de ce fel de organism ai, incearca sa eviti cartofii prajiti, deoarece nu fac bine, mai ales uleiul. Daca vrei sa mananci cartofi, iti sugerez copti mai bine, pentru a evita uleiul nesanatos, si in combinatie cu carne! Carnea in combinatie cu cartofii! Asa sigur vei lua cateva kg in plus. Poti sa mananci mai tarziu, pe la 9:00 seara si sa dormi mai putin. Uleiul de peste este grozav, dar daca nu a dat rezultate, totusi mai incearca, timp de 2-3 luni. Cu ciocolata in exces sigur vei lua in greutate! Dar nu te teme, iti vei reveni! Si eu am colege de genul acesta (am si eu 12 ani). Nu prea stiu ca sa-ti spun, ar trebui sa te ingrasi dupa cum ai spus ce mananci. Funda?

| RazvanHDd a răspuns (pentru LalLyBoOmD):

Daca stii tu cate portii de cartofi prajiti am mancat eu pana acum si sunt perfect sanatos...

| Fineness a răspuns:

Multa lume si-ar dori sa fie slaba.Dar, daca intr-adevar vrei sa pui pe tine cateva kile,mananca cu pofta, multe chestii nesanatoase si mai ales seara+evita sa faci sport.
Nu vad care ar fi problema, daca cineva te mai ia de tine, raspune-i zambind,,-Auzi ma, esti gelos\oasa?'' si multe alte replici usturatoare.
Nu uita:una dintre regulile fericirii este sa te simti bine in pielea ta si sa te accepti asa cum esti.Da-i naibii pe copii ce rad de tine, sunt doar gelosi, pentru ca ei vad in tine ceea ce ei nu vor fi niciodata.Fii unica.
Bafta!

| 45tibi a răspuns:

Ce daca esti slaba! Cate fete nu si-ar dori sa manance orice vor si sa nu i-a in greutate, asa e metabolismul tau mai rapid(adica arzi caloriile rapid).In plus ai doar 12 ani ai timp sa te rotunjesti, fetele care acum arata mai bine pentru ca sunt mai grase decat tine peste cativa ani vor avea problema cu greutatea, fie vor fi grase, fie se vor chinui sa isi mentina silueta.Asa ca stai linistita si nu baga comentariile rautacioase in seama!

| LalLyBoOmD a răspuns (pentru RazvanHDd):

Pe dinafara esti, dar pe dinauntru.big grin (nu ca eu nu asi manca laughing )