| Myyca a întrebat:

Am o problema care pentru. altii e penibila. Prietena mea cea mai buna nu mi-a spus ca NU crede in Biserica... doar pentru ca nu stiu ce i s-a intamplat cu un preot (nu a venit la slujba). Eu am ramas masca cand am auzit asa ceva adica ne cunoastem de o viata si nu am stiut chestia asta.
Cum ar trebui sa procedez? Asta inseama ca e ateu?

7 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Era o scuza ca sa nu mearga, dar e din cauza intamplarii cu preotul. Da ateu inseamna sa nu crezi, intreab-o direct daca crede sau nu poate e o confuzie.

| Myyca explică (pentru AtateaConditii):

Da nu mearga unde?

| AtateaConditii a răspuns (pentru Myyca):

Sa nu mearga la biserica, din cauza intamplarii cu preotul.

| Hevnoraak a răspuns:

Și dacă e ateu ce are, dacă nu e religioasă nu o mai consideri prietenă?

| Iubibilăă a răspuns:

Sfatul meu este sa te imprietenesti cu persoane ca tine.
Sa incerci sa cunosti mai bine data viitoare persoana cu care vrei sa te imprietenesti.
Te pup, mult noroc.

| Myyca explică (pentru Hevnoraak):

Am intrebat cum sa procedezi... nu an spus ca nu mai sunt prietena cu ea.

| Hevnoraak a răspuns (pentru Myyca):

Procedezi așa cum ai făcut de obicei, dacă te înțegi bine și ții la prietenia ta cu ea, o să continuați să fiți prietene.