| Sfinnx a întrebat:

am o problema destul de urata cu prietenul meu.De la un timp este mai distant cu mine la scoala.Problema este ca el e doar cu vorba.Ma iubeste dar nu prea imi demonstreaza prin fapte. Obisuia sa ma sarute in fiecare pauza,[pupic de ramas bun; cel putin] dar acum...deloc.Astazi nu a facut-o deloc,nici macar nu ma ia in brate,numai eu il abordez si din partea unei fete este urat.
Inteleg ca e o fire mai timida,si asa,dar inainte ma saruta de fata cu altii, dar acum nu.De ce? Ce s a intamplat cu el?
Il inteleg ca e si el la inceput si nu prea a avut relatii prea multe dar trebuie sa imi demonstreze asta.Nici eu nu ma cred mai buna si poate nici eu nu ii demonstrez, dar asta pentru ca astept sa vina el la mine, nu invers.N-am de gand sa ii sar in brate si sa il sarut ca o nebuna sa se uite toti.CLAR NU! Deaia astept de la el sa ma abordeze primul.
Multa lume ma intreaba mirati daca suntem impreuna, deoarece nu ne comportam ca si cum am fi.Deci nu prea stiu ce sa fac,pentru ca am uneori impresia ca e vina mea.
Astazi dupa ce am plecat de la scoala,am mai stat o pauza cu el,deoarece eu am iesit mai repede, si mai era o prietena care a stat cu mine din propria vointa.Si da m-a sarutat, dar nu cand se uita ea...Ce sa inteleg?! ca e chiar asa timid deodata? Inainte nu era.Deci vreau sa spun ca asa sarut mi a oferit ca am simtit asa o stare de dor din partea lui
Ce sa fac? Ce sa cred?
PS:Am mai vorbit cu el despre tema asta.Acum 1 luna l-am intrebat ca daca ma iubeste, si a afirmat.I-am cerut si sa imi demonstreze si a spus ca nu stie cum si ca n-are cum.Iar daca ii spun ca ne distantam sau asa zice ca el nu are ce sa faca. Poftim raspuns straight face
PS: avem 15 aman2.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Fortezi mult lucrurile si el se simte ca prins intr-o capcana.
Banuiesc ca nu e genul care sa-ti povesteasca despre anumite probleme personale,dar poti fii sigura ca daca iti dadea pupici de bun ramas in fiecare pauza,acest lucru nu a scapat neobservat in scoala.
Si,in mod sigur,a mancat atatea ironii si mistouri de la colegi si cunoscuti, ca s-a saturat,se fereste ca de foc sa mai fie surprins in situatia asta.
Pe de alta parte, tu il bazai si-l presezi cu pupicii si dovezile de dragoste, fara sa realizezi ceea ce el, tocmai a invatat.
O relatie intre doi, are nevoie de intimitate si intimitatea e minimul de respect cu care tratezi relatia ta.Nu are treaba nimeni cu voi,dar afisajul in special in scoala,nu e privit cu ochi buni.
Sunt zeci de perechi in jurul vostru,stati si voi impreuna,dar fara alte povesti,pentru ca ceilalati atat asteapta sa faca referiri la chestiuni scabroase care se petrec peste tot,gen babenco.
Acum ai inteles.
Asta este explicatia, nu mai fi imbufnata, baiatul intelege sa fiti doar voi doi in aceasta relatie si posibil si sa nu stie cum sa-ti spuna.
Vino in intampinare tu si discuta cu el, il vei face fericit!
Si zambeste, totul e in regula!
happy

7 răspunsuri:
| Sfinnx explică:

Si ceea ce m-a intristat cel mai mult astazi, este faptul ca in acest week end nu ne am vazut deloc! Vineri nu a putut deoarece era singur acasa cu fratele sau si nu putea sa il lase singur.Ok am inteles.
Sambata nu am iesit deoarece nu avea chef, ca nu stiu cum era cerul afara..motive stupide. Daca chiar iti e asa dor de mine si ma iubesti iesi afara, tinand cont ca nu ne am vazut si nu am mai iesit de mult timp afara.Nici macar in vacanta aceea de 1 saptamana.Deci chiar am plans calumea cand am auzit ca nu depune nici un pic de efort sa ne vedem.E nasol rau sa iti fie dor de cineva si sa nu il poti vedea.
Duminica nici atat.Ca a fost vreme urata.Nici nu m-am mai chinuit sa il intreb.

| neutrino a răspuns:

Ai speriat baiatul.

| Sfinnx explică (pentru neutrino):

Haha nice joke..Nu prea cred.Si daca da cu ce?:]]]

| chyccorita a răspuns:

Poarta o discutie cu el si vezi ce se intampla cu el... daca te place si te iubeste cu adevarat doar cu timpul o sa iti poata demonstra asta.Dar este urat ca ezita sa se intalneasca cu tine.Sa iti dau un exemplu la inceputul relatiei mele cu iubitul meu nu ne afisam in scoala pentru ca erau rai cei din liceu si ne-ar fi despartit dar cum am terminat cu scoala bacul si etc am iesit de mana din curtea scolii, si acum avem aproape 2 ani dar nu stiu ce sa iti zic poate l-ai suparat cu ceva.

| YummyDkRich a răspuns:

Cine s-a plictisit de mamaliga mai mancanca si ciorba, avem 15 amandoi adica tu 7.5 si el 7.5?

| Sfinnx explică (pentru greece12):

Multumesc greece. Nu m am gandit chiar deloc cum ca ar putea face altii misto de el. O sa incerc sa tratez altfel situatia. Multumesc pentru raspunsul dat.

greece12
| greece12 a răspuns (pentru Sfinnx):

Asa!
Foloseste-ti mintea!
happy