| AntoniaOrman a întrebat:

Am o problema! Niste colegi(baieti) isi bat in fiecare zi joc de mine.Ma lovesc, ma injura.Astazi multi au incetat dupa ce i-am injurat si eu,doar unul contiuna cu chestia asta. Unul enervant,pe nume Raul. LOOOL in clasa a II-a nici nu stia sa citeasca si acum se crede si el mare.Ce sa fac? Nu imi spuneti sa ii spun nu stiu ce replici, ca am incercat si nu tine.Nici sa spun la doamna diriginta nu merge, ca ea nu suporta cand ne param unul pe altul.Ce sa fac? crying Sunt disperata!

Răspuns Câştigător
| ÎngerCretin a răspuns:

Mai spune-mi cateva lucruri despre el.
Pana acum, iti pot spune doar :
''Invata sa citesti ca sa vorbesti cu mine''
''Te-a bagat cineva in seama? ''
'' Daca te duci in fata unei oglinzi, o vei sparge cu siguranta''
Uneori, la fiecare replica, da-i raspunsul '' Stiu, stiu stiu''
Asta-l va enerva si mai tare. la un momentdat va renunta. Sa nu pari enervata! Asa va continua la nesfarsit!

8 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Spunele parintilor tai daca nu merge nici asa du-te la politie.

| KrEaThYvE a răspuns:

1/baieti se iau de tine (fiind fata) si te lovesc?
2/ replici: sunteti nesimtit nu aveti caracter, va luati de o fata, sa va fie rusine
3/ replica: maturitatea e un lucru care nu v-a bate la usa ta in viitorul apropiat
4/ prostia omeneasca se regaseste la tine din plin
5/ imi pare rau pentru tine mai alea ca baietii se iau de tine fiind fata, ar trebui sa le fie rusine, funda>?

| zHeArTz a răspuns:

Explicai pe un ton calm ce te deranjeaza sau dupa vorba "Tine-ti prietenii aproape iar dusmanii si mai aproape" incearca sa pari prietenoasa, bagate in seama cu el etc.

| thewomaninwhite a răspuns:

Dar ce-au cu tine de te urasc?

| FabiSiAtat a răspuns:

Logic ca sunt prosti. Si mie mi se intampla des. Oricum daca diriginta ta nu face absolut nimic inseamna ca nu i pasa. Eu mereu i spun la dirigentie chestile astea. Daca nu merge in felul asta, cheama-ti parintii la scoala si vor rezolva ei probleme. Si eu ma multe probleme cu colegii mei sunt tampiti si prosti. Si acum avem un coleg nou pe care nu-l suportam, bate pe toata lumea, injura si se crede smecher ca a venit de la o alta scoala. Deci cam asta ai putea face. Eu altfel nu pot sa te ajut. Dar sincer si eu am aceleasi probleme. Poate ca sunt invidiosi pe tine sau ceva de genul. Mie mi-a dat un coleg(prost) cu piciorul in fund ca am venit cu pantaloni scurti. Deci, iti dai seama cat de prosti sunt oamenii din ziua de azi. happy

| hummmer a răspuns:

Da-i un pumn in nas.Sau un sut la ooua.

| AntoniaOrman explică (pentru ÎngerCretin):

A tinut! big grin

| ÎngerCretin a răspuns (pentru AntoniaOrman):

Acum, incearca tu sa-l enervezi sa vada cum e. Nu prea mult, doar cand e intr-o dispozitie buna sa i-o strici. Spune-i:
''Ai invatat sa citesti?''
Daca trage in tine spune-i:
'' Ma mir ca esti baiat, ar fi trebuit sa fii fata la cum dai''
''Daca te ating cu degetul, faci pe tine''