| Christyan a întrebat:

am o problema,sper sa ma puteti ajuta,ofer funda! La inceputul verii mi-am facut o iubita,o cunosteam de mai de mult,si cand eram mici ne placeam. Doar ca dupa o luna am simtit nevoia de putina libertate si am ales sa ma despart de ea. Ne-am despartit,apoi peste vreo cateva saptamani ne-am impacat iarasi,apoi ne-am despartit iarasi tot din cauza mea si nu ne-am mai impacat din pacate,iar pe ea a afectat-o foarte mult faptul ca ne-am despartit,asta mi-au spus prietenele si mama ei,ca plangea mai tot timpul. Problema e ca am ajuns sa fiu mort dupa ea,chiar sa plang in fata ei pentru a-mi mai acorda o sansa, ultima. Ea insa nu a vrut spunand ca nu o sa mai fie nimic intre noi niciodata.Seara de seara plang foarte mult uitandu-ma la pozele de pe profilul ei de facebook,ma simt foarte rau sufleteste,orice alt moment care ma face sa ma simt fericit,spre exemplu ca am luat o nota mare la scoala,in fine,chestile care ma fac fericit se schimba dintr-o data intr-o tristete profunda si mereu ma abat la amintirile cu ea de ajung sa imi spuna prietenii " ce faci,ai adormit". Ma simt foarte rau,mai ales cand o vad ca sta cu alti baieti,simt ca mor. Va rog frumos daca aveti vreun sfat referitor la impacare din nou cu ea sau la asa zisa uitare a ei,va rog ajutati-ma, imi este frica ca acest lucru sa nu ma afecteze psihic!

Răspuns Câştigător
| Astella a răspuns:

Ok...daca,chiar nu vrea...incearca tu sa o uiti si stiu ca e usor de zis si greu de facut, dar incearca sa iti faci alta iubita si sa stii ca viata e una singura si trebuie sa profiti de ea si te cred, eu te-as ajuta cu tot dragul in astfel de probleme si cred ca e foarte greu sa o uiti, chiar te cred.

3 răspunsuri:
| August99 a răspuns:

Fii insistent dacă o iubeşti aşa de mult nu o lăsa să plece... întreab-o ce îşi doreşte sau ce vrea de la tine mai exact şi să nu o acuzi niciodata de ceva. Recunoaşte-ţi partea de vină. Uită-te în ochii ei şi spune-i că iţi pare rău.

Şi damn cum va-ţi despărţit de atâtea ori?!

Oricum sper că te-am ajutat. Baftă! happy

| Astella a răspuns:

Ei ii este frica sa nu o parasesti din nou, e si normal, trebuia sa te gandesti mult la ceea ce trebuia sa faci si ai actionat fara cap...lasa-i putin spatiu,putin timp ca sa isi repare sufletul frant si dupa o perioada mai lunga ai putea sa te imprietenesti cu ea si incet,incet te poti iar apropia de sufletul ei si ii poti intra pe sub piele...dar nu te grabi sa ii ceri prietenia, caci atunci cand te va vedea, isi va aminti de ce i-ai facut si las-o putin sa uite, si dupa iti ceri scuze si te imprietenesti si apoi incet o sa ii spui sentimentele tale fara sa o ranesti, sper sa te descurci happy

| Christyan explică (pentru Astella):

Problema e ca acum ii place de altcineva, mi-am cerut scuze, mi-am recunoscut partea de vina, am implorat-o sa imi mai dea o sansa si a zis " ma mai gandesc" si peste ceteva zile mi-a spus ca nu poate, ca nu mai vrea. Se mai poate oare? ...ma trezesc tist,ma culc trist,nu mai pot,oftez mereu, imi este gandul doar la ea, in loc sa o uit, o iubesc din ce in ce mai mult! ce pot sa mai fac, am senzatia ca ea nici nu vrea sa mai auda de mine.