| John23 a întrebat:

Buna TPU.Am rahitism la piept; osul este bombat, iesit in afara.Doctorita mi-a zis sa fac inot, am facut 2 ani, si nu am fost deloc multumit de rezultate.Am 14 ani.Va rog sa imi dati niste remedii daca stiti, cum as putea sa scap de acest rahitism enervant?

7 răspunsuri:
| jimiciu a răspuns:

Pai nu prea poti ca asa te-ai nascut probabil.Nu stiu intreaba un medic de exemplu pe cel de familie.

| John23 explică:

Am uitat sa zic ca am 176 cm si 62 kg

| John23 explică (pentru jimiciu):

Medicu mi-a zis sa fac inot..Si deja mergeam destul de bine, nu mai simteam oboseala si mi-am zis ca n-are rost

| jimiciu a răspuns (pentru John23):

Nu stiu atunci ce sa zic? si eu am avut la coaste cand eram mic, dar acum mi-a trecut, cred ca va trece cu timpu, nu stiu! daca nu te doare sau nu te deranjeaza nimic, incearca sa nu faci un complex din astahee hee

| NeedForSpeed2013 a răspuns:

Offf..ma puteti ajuta si pe minee, sunt baiat am 14 ani si doar 1, 56 si 40 kg...ce pot sa fac....Plsss help!

| andreidrd a răspuns:

Si eu am aceeasi problma, am facut 3 ani inot si nimic straight face. Mi s-a spus sa fac flotari. fac de o luna si nu se mai vede asa rau incearca si tu... sper ca te-am ajutat happy

| Antoniorosca25 a răspuns:

Exista un antidot pentru asta... Sa faci exercitii pentru piept cum ar fi flotari sau altele cu ganterele si sa iei vitamani D