| IonelaIasmina a întrebat:

Bună, TPU!
Am și eu o întrebare! happy
Am 14 ani, sunt la pubertate și...eu sunt mai plinuță dintotdeauna. (Nu sunt grasă/obeză, sunt doar plinuță).
Părinții mei sunt amândoi slabi, fac exerciții fizice câteodată, mănânc sănătos mereu(numai mâncare de casă), dar..nu înțeleg de ce sunt plinuță.
Aș vrea să dau câteva kg jos, rapid.
Știți un remediu natural sau mâncare care mă slăbește? Orice, vă rog!
P.s: Fără pastile!
Mulțumesc!winking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai mânca nimic dulce,
Fără chipsuri, sucuri etc
Doar apa si mâncare.
Mănâncă regulat
La 7.00 la 11.00 la 15.00 si la 20.00
Nimic intre orele astea doar apa.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Știți un remediu natural, sau mâncare care mă slăbește? "

să fie mai... puțină!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Rapid, să nu mănânci. Mâncare care slăbește nu prea există dar există mâncare care îngrașă. Pâine, pizza, cartofi, orice dulciuri. macaroane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicul nutriționist.

| sammie a răspuns:

Nu mai mânca alimente nesănătoase.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista mancare care sa te slabeasca!
Incearca sa nu mai bagi in gura mancare si vei vedea cum piezi greutate imediat.

Pentru ca esti in crestere, este recomandat sa mananci diversificat dar cum esti grasuta, trebuind sa renunti la : ciocolata, dulciuri, paine, paste fainoase, ceareale, pizza, cartofi prajiti, sucuri si inghetata.

Ai voie sa mananci: fructe, legume salate si carne sau peste.
De baut, doar apa plata, de la canal (nu mineala, nu carbogazoasa, nu suc).

| IonelaIasmina explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc!