| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare cam idioata ce-i drept straight face (deci va rog sa ma scuzati)
Am fost impreuna cu un baiat dupa care ne-am despartit si acum ne-am impacat. suntem impacati de 4 zile.
Eh....am o nelamurire. daca cineva ma intreaba de cand suntem impreuna eu cum ii zic? se pune si ce a fost inainte de cearta? sau doar dupa impacare?
eu as crede mai mult ca e a 2 varianta. dar cunosc niste fete care s-au despartit si impacat cu iubitii lor si spun lumii ca sunt impreuna de prima data cand s-au combinat, nu de la impacare. deci nu stiu ce sa mai cred. va rog, ma lamuriti si pe mine?
dau funda!

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Pai.
daca te-ai despartit de el de acum 1-2 ani, nu vad rostul de ce sa spuneti ca sunteti de 3 ani impreuna, cand 1-2 ani nu ati vorbit,
Dar daca v-ati impcat dupa 3 luni, dupa ce ati fost despartiti, atunci poti sa spui ca de cand ati fost prima data.
Mai exista si a 3-a varianta. Spui exact de cate luni sunteti impreuna, adica si inainte si acum adunate. ( ex, ati stat 3 luni impreuna, acum sunteti de 4 zile, deci in total 3 luni si 4 zile.).

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

A doua varianta, asta daca nu cumva nu va certati si va reimpacati iarasi.

| danay72 a răspuns:

Spui cum simti tu.Despre cupluri sfaturi practice poti gasi pe situl jw.org.

| Dilavia a răspuns (pentru LaLaura):

Am fost despartiti decat 2 saptamani. La a 3 varianta m-am gandit si eu dar n-am mai intrebat nimic de ea ca nu eram sigura. Multumesc de lamurire! happy

| LaLaura a răspuns (pentru Dilavia):

Nu ai pentru ce!