| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare care ma macina de ceva timp. In curand va fi ziua fratelui meu. Face 13 ani. Pana acum i-am cumparat telefoane,tablete si alte articole de acest gen,doar ca nu prea le pastreaza. Le strica,le sparge si asa mai departe. Lucru normal avand in vedere varsta pe care o are. Articole de imbracaminte si parfumuri,din nou,i-am tot cumparat. Vreau si eu o idee,pentru ca am ramas in pana. Efectiv nu stiu ce as putea sa-i cumpar.
Cat mai multe idei,va rog, sa am de unde alege ☺.
Funda!

Răspuns Câştigător
| joshua145 a răspuns:

Sunteti o persoana foarte draguta pentru faptul ca va pasa,dar,cu tot dragul si respectul, nu merita stradania daca face asemenea lucruri. Incercati sa ii oferiti ceva care sa nu tina neaparat de material. Daca doriti si aveti posibilitatea,inscrieti-l la cercuri diverse(de dans,de electronica, de calculatoare, de orice ii place), pentru a-l stimula sa fie responsabil si punctual. Sau, dati-i o suma de bani pe care sa o foloseasca asa cum isi doreste. Dar as fi fost mult mai util pentru. dumneavoastra daca ati fi precizat preferintele fratelui, sau anumite trasaturi reprezentative.
Toate cele bune in familie!

8 răspunsuri:
| AncaLuiza16 a răspuns:

Pai depinde de el ce hobby-uri are happy Asta tu stii daca e pasionat de sport, electronica bla bla sau altceva. Si in functie de ce stii ca face, vezi de ce are nevoie si ii cumperi. Bafta! :*

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ii faci cadou o carte, ceea ce trebuia sa faci si pana acum. Iti garantez ca va ramane intacta. Nu pune mana pe ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dă-i bani sau întreabă-l de ce are nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cumpără-i un lampion, o pungă cu dulciuri și un fes.

| GeorgianaBbb a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu stiu daca ar trebui sa ma simt oarecum indispusa de raspunsul pe care l-ai dat, pentru ca nu o fac. Pentru comentarii rautacioase, te rog sa alegi o alta intrebare careia sa raspunzi asa. O noapte frumoasa in continuare!

| GeorgianaBbb a răspuns (pentru joshua145):

Parintii sunt despartiti, si nu prea stiu ce fel de activitati l-ar interesa in mod normal. Nu stam impreuna. Dar iti multumesc pentru un raspuns atat de dragut!

| joshua145 a răspuns (pentru GeorgianaBbb):

Cu tot dragul! Toate cele bune!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru GeorgianaBbb):

Nu vad de ce as fi eu rautacios ca nu te cunosc. Am aflat insa ca o carte poate fi daunatoare unui copil de 13 ani.