| Nastase_Eduard_ a întrebat:

Buna TPU! Am si eu o intrebare
Eu acum sunt clasa a 11 pe profil econimic si vreau sa merg la facultatea de informatica economica.
Ce credeti, am șanse sa ma descurc daca eu nu fac deloc informatica in liceu?
Si la facultate te ia cu informatica de la zero sau trebuie sa stii si tu cate ceva?

2 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Stai linistit ca nu faci asa multa informatica. Cuvantul cheie e "economica". Cel mai apropiat de informatica obiect de studiu este "Instrumente software pentru afaceri"
Ca sa-ti faci o idee: https://www.feaa.uaic.ro/programe-de-licenta/ie/
Nu e facultatea de informatica sau AC.

| Furnicuta000 a răspuns:

Normal ca te poti descurca dar trebuie sa-ti placa. Daca iti placw automat nu ti se va parea greu, nu te duce acolo doar gandindu-te la bani