| xXCutiePieXx a întrebat:

Am si eu o nelamurire.Eu cred ca sunt urata,grasa,tocilara si enervanta, desi prietenii imi zic exact invers,iar mama, doar nu imi zice ca sunt urata. Si, as avea nevoie de un sfat.Cum ma fac mai cool si mai draguta. (nu vreau raspunsuri de genul toti suntem draguti in felul nostru sau sigur nu esti asa! )
Dau funditaa!

Răspuns Câştigător
| VanillaCh0c0 a răspuns:

Fiecare om se necajeste singur pentru a se face mai puternic happy Micile defecte vazute prin prizma ochilor tai sunt mari sau chiar enorme.Nu te lasa inselata! Fii tu insati, fii naturala, nu trebuie sa faci ceva ca sa fii cool, mai ales ceva ce nu ti-ar conveni, pentru ca, daca e un lucru ce nu il suporta oamenii, acela e falsitatea. Be you and everything will be ok! happy Funda?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca toata lumea iti zice exact invers decat te vezi tu inseamna ca esti cool

| MihaelaMiikii a răspuns:

Ai putea merge la shopping cu o prietena, iti cumperi niste haine dragutehappy si eu ma simt mai frumoasa dupa ce ma dau cu rimellaughing depinde si de varsta tahappy si daca crezi ca esti plinuta, fa sporthappy pentru burta iti recomand abdomene! iar ca sa ai un fund ''bombat'' gasesti exercitii pe net! ai grija sa nu te transformi in piti! baftaa! dar toti suntem frumosi in felul nostru:X

| dgfvshgfvdhgsvfhagdvshfdjhfd a răspuns:

:]] Scumpo sunt convinsa ca ti se pare, cand noi oamenii ne uitam in oglinda ne gasim tot felul de defecte, care le observam numai noi (de ex ai un cos pe frunte pe care il vezi super mare, cei din jurul tau nu il vad asa ). Daca totusi vrei o schimbare de look pentru a parea mai cool ai putea sa adopti un alt stil. Daca porti ochelari ai putea sa iti pui lentile de contact.Cat despre chestia cu ''tocilara'', a fi toclar nu inseamna a fi neaparat destept sau sa porti ochelari, termenul de ''tocilar'' vine de la verbul a toci care inseamna a invata ceva dar a nu retine nimic.Si ce conteaza daca lumea zice ca esti tocilara oh go on fi indiferenta, pentru ca indiferenta doare cel mai tare (si poate ca prieteni iti spun asa pentru a te face sa te lasi de scola, sa nu ii bagi in seama ).
Sper ca ti-am fost de folos.

| xXCutiePieXx explică (pentru dgfvshgfvdhgsvfhagdvshfdjhfd):

Am folosit la propriu sensul cuvantului tocilar. happy

| Cosmin86 a răspuns:

Fa sport