| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi, desigur daca puteti. Pai, sa va povestesc. Eu am un mare defect : CAND SUNT AGRESATA VERBAL INCEP A PLANGE. Si asta se intampla foarte des la scoala. Am 3 colege care mereu vor sa-mi faca rau, noroc ca am o prietena foarte buna langa mine. In fine, eu nu stiu cum sa scap de asta. Normal, lor le face satisfactie cand se intampla asta. Va rog frumos, ajutati-ma, daca puteti! Am mare nevoie! sad

Răspuns Câştigător
| xLove a răspuns:

Bună!

Inteleg, e greu sa le eviti. poate chiar imposibil! Dar, gandeste-te ca, peste cativa ani, ele vor ramane tot niste barfitoare, iar tu vei fi mult mai sus ca ele!
Razbunarea e arma prostului, deci lasa-le in lumea lor! Anunta-ti parintii sau profesorii, ca aceasta problema sa se remedieze!
Tu trebuie sa mergi la scoala sa inveti, si sa fi atenta la ore, nu sa te stresezi in ore ca ce vei face cand se va suna, si ele o sa-si bata joc de tine!
Fii puternica, nu te lasa doborata de acele fete! In orice loc trebuie sa existe cate o gradina zoologica de genul acesta, deci gandeste-te ca ele sunt intr-o cusca, care doar atata le permite sa faca si sa spuna, iar tu esti doar in trecere pe-acolo.

Bafta!

9 răspunsuri:
| EkaBuBu a răspuns:

Pai raspundele cu aceeasi moneda! Nu trebuie sa te lasi la ele, trebuie sa ai tupeu pentru altfel in viata nu vei rezista! Aloo si daca iti insulta de exemplu fata spune-le ca e mai frumoasa ca a lor daca spune ca esti grasa spune-le ca baietilor le plac fetele "pogane"laughing si daca iti spun porecle punele si tu lorhappy
Nu trebuie si nu meriti sa te trateze asa si daca nu merge spune-le si tu la profesorilaughing
Funda please si trimite-mi mesaje pentru detalii daca ai nevoiehappy

| MihaelaMiikii a răspuns:

Buna happy ai vorbit cu mama ta? happy incearca sa le tii piept, dale si tu replicii la ceea ce iti spus, si nu pune la suflet :* Bafta!

| Soelzis a răspuns (pentru EkaBuBu):

Multumesc pentru sfaturi. Mai astept cateva raspunsuri, si daca al tau e cel mai bun, iti dau funda! Is satula sa fiu calcata in picioare. Am sa incerc sa fiu "tare". Multumesc inca o data.

| MihaelaMiikii a răspuns (pentru Soelzis):

Ai putea sa le imiti laughing sau pur si simplu sa nu le bagi in seama happy pupicii si multa bafta

| Soelzis a răspuns (pentru MihaelaMiikii):

Nu, inca nu am vorbit cu mama. Dar am sa fac asta. Multumesc foarte mult de sfaturi.

| MihaelaMiikii a răspuns (pentru Soelzis):

Cu multa placere happy daca mai ai nevoie de sfaturi tiile dau cu cel mai mare drag

| Soelzis a răspuns (pentru MihaelaMiikii):

Multumesc!

| EkaBuBu a răspuns (pentru Soelzis):

Cu placere draga meahappy:*Fii tarehappy!

| Soelzis a răspuns (pentru xLove):

Multumesc foarte mult pentru sfaturi!