| DeliaDelii a întrebat:

As vrea sa vad cer niste sfaturi, am cunoscut un baiat si la inceput se purta frumos, apoi am iesit impreuna si l-am lasat sa ma sarute.(greseala mea) apoi peste cateva zile ne-am intalnit la scoala si cateva ore se comporta ca si cum nu ne-am cunoaste, dupa ceva timp vine la mine in pauza si incearca sa ma sarute dar, avand in vedere cum s-a comportat cu cateva ore inainte nu l-am lasat. si de atunci nu am mai vorbit doar noi doi decat cand eram in preajma cu prietenii. El a inceput sa devina nasol, sa faca faze naspa, sa incerce sa ma jigneasca si injoseasca in orice mod posibil, adica se ia de mine din orice. Credeti ca i-am ranit orgoliul cand nu l-am lasat sa ma sarute si toti prietenii lui se uitau la noi? Ce ar trebui sa fac ca sa ma lase in pace? Eu vreau sa-mi vad de ale mele si el sa-si vada de ale lui. I-am spus asta si m-a luat la misto ca ii place sa ma vada nervoasa. Ce ar trebui sa fac sa-l pun la punct odata si pentru totdeauna? Dau funda raspunsului ce ma ajuta. Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| LyaLia53 a răspuns:

Incearca sa ii explici ca nu vrei sa ai de-a face cu el si ca vrei sa te axezi pe altceva acum( nu ii spune ca iti place de altcineva). Daca nu inceteaza, ar trebui sa vb cu un adult (poate parintii tai sau o persoana mai aproapiata care sa vorbeasca cu el).

| SkyPilot a răspuns:

Baiatul este un needucat. Faptul ca i-ai ranit orgoliul nu justifica o astfel de comportare.
Ii spui inca odata ca vrei sa te lase in pace si ca este complet neiteresant pentru tine, dupa care il ignori. Nu te mai enervezi, el asta vrea. Nu poti sa faci ceva dintr-o data, va dura cevatimp, dar trebuie sa fii hotarata.

| neutrino a răspuns:

Ii spui si lui ceea ce ne-ai spus si noua si anume: sa te lase in pace, recunosti ca ai gresit lasandu-l sa te sarute dar nu vrei sa continuati.

| DeliaDelii explică (pentru LyaLia53):

Am incercat sa vorbesc cu el dar nu se poate. Daca-mi pun parinti sa vorbeasca cu el e aiurea adica eu am 18 ani. iti dai seama ca nu pot face asta, prietenii oricum nu-i asculta pentru ca el trebuie sa-si pastreze imaginea de "bad boy" si tot asa...

| Cristinaaa57 a răspuns:

Am intalnit si eu oarecum o astfel de situatie...isi bate joc de tine, cel mai probabil iar daca tu o sa te impaci cu el vei face cea mai mare greseala...asa ca ignora-l