| Larissa008 a întrebat:

As vrea si eu niste site`uri cu statusuri de viata in general. Puteti sa ma contactati si pe Facebook.Dau Funda! :* :*

3 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Iata cateva :

Sunt rani pe care timpul nu le vindeca, dar cu care putem invata sa traim

Oricate sfaturi ar exista, anumite lectii le invatam pe baza de cazaturi si lovituri

Realitatea e mult prea dura atunci cand dai de greu! Visele se spulbura aproape instantaneu!

Uneori e bine sa lupti alteori nu-i bine. Schimba-te, opreste-te. Cand ajungi sa te intrebi ce se intampla cu tine

Nu cauta dincolo de nori, vei gasi alti nori

Nu te uita in trecut, ai fost deja acolo

Orice schimbare are consecintele ei!

Nu contează unde te naşti, nu contează unde creşţi, nu contează nici cine eşti. Strălucirea vine dinăuntru

Dintre toate zilele, pierdută e aceea în care nu ai râs

Învață să scrii durerile pe nisip și bucuriile pe stâncă

Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte

Dacă am pierdut ceva stau liniștită- nu am pierdut mult, dacă am pierdut mult stau relaxată- nu am pierdut totul, iar dacă am pierdut totul îmi trăiesc viața că nu mai am ce pierde

Un zambet, o amintire, un suflet, vorbe, momente, tot ce e legat de tine pot numi viata

Zambetul este ca stergatorul unui parbriz : nu opreste ploaia da iti permite sa iti vezi de drum!

Adevaratele greutati pot fi depasite. Doar cele imaginare sunt de neinvins

Mereu o să ai în gînd... "Totul putea să fie altfel..."

Nu cauta fericirea, creeaz-o

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din acel loc sa ti se simta lipsa!

Sper

| Larissa008 explică (pentru AnonimaOk):

Mersii! :3

| AnonimaOk a răspuns (pentru Larissa008):

big grin fundita?