| pUfUlLeTTe3 a întrebat:

Buna TPU happy

Aseara am fost in parc cu prietenul meu si acolo ne-am mai intalnit cu cativa prieteni de-ai lui. Acolo mai erau niste fete pe care nici macar nu le cunosteam. Una din ele a trecut pe langa mine si m-a impins. Nici macar nu si-a cerut scuze, dupa a inceput sa imi vorbeasca urat si eu am inceput sa o injur. Problema este ca la sfarsit prietenul meu spunea ca este vina mea pentru ca am injurat si la fel spuneau si prietenii lui.winking
Problema sta in felul urmator : Cred mai mult ca sigur ca am facut o impresie proasta fata de ei si acum nu prea stiu ce sa fac.
Oare am intrecut prea tare masura? ( va rog, orice sfat ) puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| TashaUhm a răspuns:

Hmmthinking
Pai. Din punctul meu de vedere ai procedat binee`!
Adica si eu fac la fel cad cineva nu-si cere scuze.
sau mai trantesc cate o replica de genu`: N-ai loc? Mai slabeste`!''
Incearca sa te comporti normal de fata cu cei din jur(fie si prietenii prietenului tau).
Adica. de ce sa fi ceea ce nu vrei?
Esti o persoana care atunci cand nu-i convine ceva. spune verde-n fata`! Si foarte bine faci.
Daca iti auzi vorbe. stiu eu :''uite-o si pe asta. ce gura mare are'' nu ii baga in seama`!winking
Asta e parerea mea`! Poate o sa-mi aud vorbee.pffoh go on
Sper ca te-am ajutat`!; 3

10 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Este simplu: in orice situatie te-ai afla nu mai injura

| yo547 a răspuns:

Nu cred, ai procedat corect.Fii tu insati.

| kiduţa18 a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu este vina ta pentru că nu te-ai luat de ele fără să-ți facă nimic. Dacă prietenul tău le ia apărarea lor, cu ele să stea. Dacă te iubea te apăra pe tine indiferent ce se întâmpla.

| nutzic a răspuns:

Nu esti tu de vina..asta prietenuil tau te invinuieste degeaba, impresia sigur nu a fost prea buna.dar se corecteaza! Toata vina ii apartine fetei aleia care te-a impins pe nedrept si nu ti-a cerut nici scuze! Incearca sa vorbesti atit cu prietenul tau, atit si cu prietenii lui)
Baftalaughing

| KimEunJung a răspuns:

Nu esti deloc vinovata. Parerea mea este ca prietenul tau a intrecut masura cand ti-a zis asta. Chiar tine la tine? Daca as fi fost in locul tau m-as fi impus.

| Daniela_Danieladaniela_1993 a răspuns:

Trebuia sa faci pe victima de la inceput

| TashaUhm a răspuns (pentru Daniela_Danieladaniela_1993):

Cand faci pe victima. de multe ori pici de proasta`!
Fa` pe victima in situatii de genul si o sa iti auzi vorbe de genul :''Uite-o si pe asta. nu se poate apara singura. ce fraiera''.
Trebuie sa fi naturala si in acelasi timp finuta`!
Ii trantesti o replica..hmm.:''suck my dick" cu zambetul pe buze si te asigur, daca acea persoana stie ca a gresit, nu va mai scoate un sunet`!

| pUfUlLeTTe3 explică (pentru TashaUhm):

Ai dreptate Teequilla happy Si iti multumes :X

| TashaUhm a răspuns (pentru pUfUlLeTTe3):

N-ai pentruu cee`!kiss
Multuu` si eu`!; 3

| pUfUlLeTTe3 explică (pentru TashaUhm):

Cu multa placere :*