| baconlaris a întrebat:

Buna TPU azi am patit ceva cam naspa ce m-a speriat. Dimineata cand m-am trezit clanta de la usa din camera mea tot se misca si eram singur acasa. In alta zi hartia igienica tot pica de pe masina de spalat. Nu ma luati la misto. Ce sa fac?

10 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Suna la 555-2368

| Crisss22 a răspuns:

Pur si simplu eu cred ca sunt pure coincidente sau ai tu anuminte probleme de vezi aceste lucruri. Uneori poti sa iti imaginezi acest lucru, nu neaparat sa il vezi. Poate ti s-a parut.

| AdolfHitler1889 a răspuns:

Calm ca nu e nimic ce poate sa-ți facă rău. Sper sa nu te superi dar te întreb dacă a murit cineva in familia ta. Spiritele sunt peste tot, chiar si acum e unul lângă tine.Nu iti pot face nimic, sunt inocente. Daca sunt din familia ta, atunci o sa te protejeze si nici nu o sa le simți prezenta.Si din familia mea au murit oameni si acum imi bantuie casa.S-au stins becurile de unele singure si butonul era apasat, cineva m-a atins pe cap si nimeni nu era in casa.Eu sper doar ca nu ai atras tu sau altcineva un demon in casa pentru ca de el poți scapă greu si o sa te sperie mereu, ba chiar o sa ți se arate. Daca chiar vrei sa afli ca ai o fantoma in casa lăsa un telefon care poate înregistra voci vreo 10 minute intr-o camera linistita, si daca poți pune-o pe calculator si da înregistrarea cat de tare posibil.Am auzit intr-o înregistrare numele meu.

| RockNbeer a răspuns:

*Alo,spitalu 9? avem un client aici*

| Giulia97Anna a răspuns (pentru AdolfHitler1889):

Serios? O_O

| Giulia97Anna a răspuns (pentru AdolfHitler1889):

Interesant ce ai spus tu acolo, dar este adevarat? Dupa cateva dupa ce a murit bunicul meu, s-au intamplat niste lucruri ciudate.Bine,eu nu locuiesc in casa lui.Cand am fost in casa lui,sora mea s-a dus in alta camera si a inchis usa,si dupa cateva minute vine si-mi spune de ce am ciocanit eu in usa,dar eu nici nu m-am miscat din camera in care eram.S-au alta, am gasit o umbrela jos si am pus-o pe masa, si dupa o ora am iesit din camera si cand m-am intors am gasit-o jos(nu mai intrase nimeni in casa).Eu am luat-o si am pus-o din nou pe masa, dar tot jos am gasit-o.Am repetat acest lucru cateva zile, si cand am vazut ca tot jos am gasit-o am renuntat.Iar odata am dormit in casa, eu cu sora mea.M-am dus sa aprind lumina si cand m-am intors pe masa s-a miscat o hartie.Mentionez ca nu era nici un geam deschis, si nici nu am alergat langa masa ca sa se miste hartia.Acest lucru m-a speriat putin.Sora mea era si ea in camera, si am intrebat-o daca a vazut si ea ce s-a intamplat, dar ea a zis :Ce? Si s-a uitat in dreptul camerei unde l-au tinut pe bunicu, inainte sa-l inmormanteze.Totusi e ciudat, bunicul nu a murit in casa, a murit afara, a cazut jos in zapada si atat i-a fost.Deci ce parere ai?

| baconlaris explică (pentru Giulia97Anna):

Si mie mi-a murit bunicul...

| Giulia97Anna a răspuns (pentru baconlaris):

Cand?

| AdolfHitler1889 a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Si mie m-i s-a intamplat odata la fel.Am fost in camera mare si am simtit ca cineva a pus mana pe umarul meu si a daramat un flacon plin cu apa de mijlocul mesei.m-am ridicat si l-am pus la loc.A doua oars la fel, si cand l-a daramat a treia oara am zis sa-l lase acolo si nu a mai picat.Chiar daca bunicul tau nu a murit in casa el poate sta unde in apropierea zonei. Fantomele din familie nu iti pot face nimic doar demonii iti pot face rau.De multe ori psicile mele devin agitate din senin si dupa un timp se linistesc.Am mai lasat telefonul la inregistrat cand nimeni nu era in camera, nici pisicile si am inchis geamul.Am auzit pe inregistrare niste voci care nu le-am inteles si parca cineva forta usa de la dulap sa iasa. Odata am vrut sa testez daca e o fantoma cu mine si am zis sa miste ceva de pe masa. Dintr-o data un pix a venit spre mine. Fantomele sunt peste tot, chiar daca nu le simti.

| Giulia97Anna a răspuns (pentru AdolfHitler1889):

Cand a murit bunicul, am fost repede cu masina cu mama si tatl meu.Am intrat in curte el era jos si langa el era unchiul si bunica mea.Era iarna si era o zapada mare si era asa de frig.Cainii din curte latrau si pisicile mieunau.Iar una dintre ele, o pisica neagra neagra din cap pana-n picioare, a venit la mine si vroia sa o i-au in brate.Nu stiu ce ma apucat, eu numai puteam, eram speriata plangeam cand l-am vazut pe bunicul jos, dar totusi am luat pisica in brate si dupa 10-20 de secunde, m-a zgariat foarte tare.In viata mea nu ma mai zgariat o pisica asa de tare.Nu mai zic ca mi-a curs la sange, imi curgea si pe zapada.