| edithEdith a întrebat:

Buna TPU.....Cine imi da si mie niste status triste de dragoste?big grin

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,poate iti plac astea:
Şti cum e în viaţă nimic nu e perfect [-x Chiar şi o iubire a 2 copii are măcar un defect

Ştiu că a trecut Nu va mai fi ca la`nceput [-x Nu credeam Că`mi va fi greu :-s Am fost noi Acum sunt euu`

Mulţi spun "te iubesc" cu alt nume in gând
-
Sentimentele nu s`au pierdut [-x Da` s`a pierdut din magia ce`am avut

- De dorul thău nu plâng [-x Da` imi e dor Lacrimi in suflet strâng -

Buăă tu chiar eşti prost sau te prefaci? Piticaa asta te iubeşte fraiere!

Hai să uităm de toate Hai să uităm tot ce`a fost Hai să uităm Nu mai are nici`un rost!

Am avut speranţe, idei şi dezamăgiri Şi din toate astea au rămas doar amintiri!

Totu`I scruum văd acum Nu mai e ok Nu mai e ok Nu mai ştiu ce vreeeii :S

Dar te rog nu uita D` copilaa aia Care te iubea Mai mult decât pe oricine altcineva

Tu ai să plângi Eu am să râd E neplăcut ştiu! Da` gândeşte`te că a fost invers în trecut!

Încrederea vine cu timpul Da` se pierde`ntr`o secundă şi corabia de vide se scufundă!

Nu pot fi a oricui Da` dacă pleci o să fiu a nimănui!

Te rog nu`mi spune că ţie dor Doar aşa că şti ce vreau s`aud.

Ce tare.ha…ca filmul ăsta e`nfloare Iar eu nu ştiu, dacă e dragoste sau o drama care doare.

Lacrimi curg pe obrajii ei, ea te iubeşte, tu nu ştii ce vrei. OAre să fii doar tu şi ea Cum ai putea?

Şi noaptea se lasă I`a dracu` de lungă Iar ţie nu`ţi pasă Că un înger o sa plângă

Ce dacă nu mă vezi, mă auzi...
Nu mai plânge, nu te acuz...
Cu nimic, nu avea cum să ţină,
Poţi să stai linistit, nu eşti tu de vină...

O să vină vremea când o să ne găsim
Fiecare jumătatea, n-o să mai simţim
O să ne-amintim cum a fost,
O să zâmbim, o să ne privim la fel
Doar prieteni o să fim …

De ce îmi doresc mereu să fie ca pe vremuri?
Probabil că noi nu ne potrivim
O lăsăm baltă atunci, da sper sa nu greşim!

Te iubesc rău deci nu e bine!
Rămânem prieteni, vreau să mai ştiu de tine...
Vreau să mai vorbim măcar pe mess,
Mă mulţumesc cu atât, nu am de ales...

Prezentul e trecut, presărat cu amintiri :-.
Sper ca te-am ajutat!happy

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| edithEdith explică (pentru LifeIsColour):

Foarte Frumoase :* mersi